Važna pobjeda Arsenala, Liverpool ‘slomio’ Wolverhampton u završnici

epa10497536 Arsenal's Leandro Trossard (C) in action with Everton's Vitaliy Mykolenko (R) during the English Premier League soccer match between Arsenal London and Everton FC in London, Britain, 01 March 2023.  EPA/Andy Rain

EPA/Andy Rain

U odgođenim susretima sedmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Liverpool su ostvarili pobjede.

“Topnici” su na stadionu Emirates pobijedili Everton sa 4-0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Wolverhampton sa 2-0.

Arsenal je ostvario važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka i sada ima pet bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja.

Everton se dobro držao 40 minuta, a onda u posljednjih pet minuta primio dva gola. Za 1-0 je u 40. minuti sjajno zabio Bukayo Saka, a u 45. je pogodio Gabriel Martinelli nakon velike pogreške Idrissa Gueyjea. Senegalski veznjak je oklijevao, Saka mu je ukrao loptu gurnuvši je do mladog Brazilca, a ovaj zabio za 2-0.

U nastavku susreta londonski sastav je zabio još dva gola, Martin Odegaard je u 71. povećao na 3-0, a Martinelli u 80. svojim drugim golom na susretu postavio konačnih 4-0.

U drugom susretu večeri Liverpool je pobijedio Wolverhampton sa 2-0 slomivši goste u završnici.

Virgil van Dijk je u 73. minuti doveo “Redse” u prednost, a pobjedu domaćina potvrdio je Mohamed Salah četiri minute kasnije.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 60 bodova, City ima 55, a treći je Manchester United sa 49 bodova.

Liverpool je sada šesti sa 39 bodova, Wolvesi su 15. sa 24 boda, a Everton je novim porazom dodatno otežao svoju poziciju. I dalje je u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 21 bodom, jedinm manje od zone spasa.