VATERPOLO Jadran Split-Pro Recco 10-13

05.12.2023., Split - Utakmica 6. Kola Lige prvaka, VK Jadran Split - FTC Telekom Budapest. Konstantin	 Kharkov  Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi su na svom plivalištu na Poljudu od talijanskog Pro Recca s 10-13 (1-3, 1-3, 3-2, 5-5) u dvoboju 2. kola druge faze Lige prvaka.

Splićani su očekivano izgubili od najskuplje momčadi svijeta, branitelja naslova, s čak 11 naslova pobjednika Lige prvaka.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo vodstvom 6-2 momčadi našeg Sandra Sukna, Splićani su u trećoj četvrtini došli na 5-7, ali dalje od toga nisu mogli.

Kod Jadrana je Loren Fatović zabio tri, a Jerko Marinić Kragić i Zvonimir Butić po dva pogotka, dok je Pro Recco predvodio Aleksandar Ivović s četiri gola.

Jadran je u prvoj utakmici skupine izgubio kod Novog Beograda (11-15), a u 3. kolu 2. travnja dočekuju francuski Marseille.