Varaždin i Rijeka posljednji sudionici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa

05.12.2023., stadion Cibalia, Vinkovci - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, HNK Cibalia - HNK Rijeka. Franjo Ivanovic, Martin Vrdoljak Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic / Pixsell

Odigrane su posljednje utakmice osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Rijeka je plasman među osam najboljih ostvarila u u Vinkovcima gdje je bila bolja od Cibalije rezultatom 1:3 dok je Varaždin s 3:2 na stadionu Varteksa porazio Istru 1961.

Za izabranike Željka Sopića je dvostruki strijelac bio Franjo Ivanović dok je konačni rezultat postavio Alen Grgić. Za domaćina je pak poentirao Karlo Miljanić.

Varaždin je nakon povlačenja trenera Marija Kovačevića vodio sportski direktor Nikola Šafarića, a njegova momčad je do slavlja došla preokretom u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta pogocima Marina Pilja i Zorana Josipovića rezultat je bio izjednačen. Na startu drugog dijela golom Eliasa Fileta Zeleno-žuti dolaze u vodstvo, no prolaz domaćinu donose kapetan Igor Postonjski koji je realizirao kazneni udarac te Michele Šego.

Plasman u četvrtfinale u kojem se igra samo jedna utakmica su tako ostvarili Hajduk, Rijeka, Dinamo, Osijek, Varaždin, Gorica, Lokomotiva i Rudeš. Ždrijeb je na rasporedu u ponedjeljak 11. prosinca i u njemu neće biti ograničenja. Prema rasporedu utakmice bi se trebale igrati 28. veljače iduće godine.

Gorica – Radnik Križevci 4:0

Polufinalni ogledi su na rasporedu 3. travnja, a od ove sezone su za finale ponovno uvedene dvije utakmice koje će se igrati 15. i 30. svibnja.