UŽIVO: Drama u Ateni! AEK smanjio u 92., Vida pogodio u 100. minuti!

19.08.2023., Atena, Grcka - Utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, AEK - GNK Dinamo. Robert Ljubicic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u subotu od 20:45 gostuje u Ateni kod grčkog prvaka AEK-a u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Momčad Igora Bišćana tražit će preokret nakon što je na Maksimiru u prvom susretu izgubila 2:1.

Utakmicu sudi 35-godišnji Espen Eskas iz Norveške. Pomoćnici su mu sunarodnjaci Jan Erik Engan, Isaak Elias Bashevkin te Kristoffer Hagenes kao četvrti sudac.

Početne postave:

AEK: Stanković, Hajsafi, Vida, Moukoudi, Szymanski, Amrabat, Jonsson, Zuber, Rota, Pineda, Garcia

DINAMO: Livaković – Mihaljičenko, Šutalo, Ristovski, Moharrami – Ljubičić, Mišić, Bulat – Špikić, Petković, Ivanušec

Tijek susreta:

90’+10 Gotovo je, Dinamo je ispao

90’+9 Kazneni udarac za AEK, zbog igranja rukom Ljubičića. Livaković je obranio penal Garciji, ali na odbijenu loptu natrčava Vida
90’+7′ Tražili su Grci penal nakon što je lopta Ljubičića pogodila u ruku u gužvi, Mantalos je raspalio odbijenu loptu, ali Livaković to brani. Sudac će to provjeriti

90’+2 AEK smanjuje na 2:1 nakon kornera, strijelac je Sergio Araujo

90′ Pet minuta nadoknade.

90′ Zabio je Mantalos nakon da odbijanca u šesnaestercu, ali je signalizirano zaleđe.

86′ Izlazi Špikić, a ulazi Marin.

81′ Kakav kiks suca. Dao je drugi žuti karton Mihaljičenku umjesto Šutalu prvi žuti. VAR se javio i upozorio ga na pogrešku pa je Dinamo ipa ostao s 11 igrača.

78′ Zabio je Mokoudi, ali je gol poništen zbog zaleđa, ali i Livaković je bio pod prekršajem.

77′ Mihaljičenko je dobio žuti karton.

76′ Mantalos mijenja Jonssona, a Galanopoulos ulazi umjesto Pinede.

70′ Mišić je dobio žuti karton.

70′ Špikić se sjurio po desnoj strani nakon fenomenalne lopte Petkovića vanjskom, otišao malo u stranu i pucao, ali Stanković jedva nogom spašava čisti gol.

69′ Nova sjajna obrana Livakovića. Ubačaj Gačinovića iz slobodnog udarca nije nikoga dirao i nezgodno je pao pred Livakovića, ali i to brani.

67′ Gačinović je zamijenio Szymanskog.

65′ Ljubičić povisio na 2:0! Lijepa akcija – dupli pas s Petkovićem za veliko vodstvo Dinama

57′ Nova obrana Livakovića! Raspala se obrana Dinama, Amrabat izlazi iskosa pred Livakovića i pokušava ga prebaciti, ali Dinamov golman i to brani.

55′ Velika šansa za AEK i još jedna obrana Livakovića. Moharrami je potpuno zaboravio Hejsafija koji je ubacio Pinedi. Njegov udarac je blokiran, lopta se odbila u noge Jonssonu koji je raspalio po golu, ali Livaković opet spašava.

51′ Rota je vratio odličnu povratnu loptu u sredinu, ali je Šutalo u zadnji trenutak izbio ispred Garcije.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Ateni

45’+2 Gotovo je prvo poluvrijeme na OPAP Areni

45’+1 Dinamo je poveo! Moharrami je ubacio dugu loptu na peterac, Petković je dobio skok i spustio loptu Mihaljičenku čiji udarac glavom Stanković čudesno brani. No, odbio je samo do Šutala koji zakucava loptu u gol.

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

44′ Velika šansa za Dinamo! Šutalo je odlično proigrao Bulata koji je iz prve pucao s ruba šesnaesterca, no lopta odlazi pokraj gola.

41′ Špikić je pobjegao obrani AEK-a i pucao, ali je ionako debelo bio u zaleđu.

28′ Sad je Stanković loše dodao loptu, ravno u noge Ivanušecu koji nakon duže akcije puca, ali neprecizno

17′ Velika obrana Livakovića! Rota je dobro pucao, ali vratar Dinama sjajno brani.

5′ Još jedan dobar napad AEK-a, ali je Dinamova obrana uspjela izbaciti u korner.

3′ Gužva u šesnaestercu AEK-a, Ljubičić je ostavio Špikiću, ali njegov udarac završava u bloku

1′ Odmah na početku dobra akcija AEK-a, no pokušaj ide pored gola

1′ Nakon održane minute šutnje počela je utakmica u Ateni

OZNAKE: Dinamo, Liga prvaka, aek