UŽIVO: Borba za Superkup! Dinamo poveo preko Baturine, isključen trener Hajduka

15.07.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Susret Dinama i Hajduka u SuperSport Superkupu uvod je je novu sezonu hrvatskog nogometa. Na stadionu Maksimir prvak Hrvatske Dinamo i osvajac kup Hajduk borit ce se za prvi trofej sezone. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Hajduka, prvak Hrvatske i osvajač Kupa, u subotu od 20 sati na Maksimiru igraju susret SuperSport Superkupa. Uvod je to u novu sezonu SuperSport HNL-a, koja počinje sljedećeg petka na Maksimiru, gdje će se ponovno susresti Dinamo i Hajduk.

Utakmicu na Maksimiru sudit će osječki sudac Dario Bel, kojem će to biti peti derbi u karijeri. U prethodne četiri utakmice Dinama i Hajduka dvije su završile uvjerljivim pobjedama Modrih, a dva derbija su odigrana bez golova.

Početni sastavi:

Dinamo: Livaković – Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić – Bulat, Mišić – Špikić, Baturina, Ivanušec – Petković

Hajduk: Lučić – Sigur, Šarlija, Ferro, Melnjak – Krovinović, Pukštas – Dolček, Benrahou, Dajaku – Mlakar

Tijek susreta:

90+8′ Gotova je utakmica na Maksimiru. Dinamo je osvojio Superkup

90+1′ Brza akcija Hajduka u tri poteza, Čuić je došao do lopte i pucao, ali Livaković brani.

90′ Igrat će se najmanje osam minuta sudačke nadoknade

89′ Zbog ozljede igru je napustio Ivanušec, mijenja ga Marin

83′ Izlaze Mišić, Ristovski i Špikić, u igri su Sučić, Moharrami i Menalo

81′ Žute kartone zaradili su Livaković i Sahiti zbog naguravanja. Nastala je gužva jer je Špikić ležao na travnjaku, a nitko od igrača Hajduka nije izbacio loptu. Kada je završena akcija Hajduka, Livaković je izbio loptu van pa je krenulo naguravanje. Žuti karton dobio je i pomoćni trener Hajduka

74′ Nova pauza za osvježenje

72′ Udarac iz kuta za Hajduk izveo je Benrhou, izbijeno je to u novi korner. Drugi ubačaj završio je pokušajem Ofoe, Baturina blokira za treći udarac iz kuta zaredom. Sve završava u gol autu, bez opasnosti za Livakovića

69′ Nove izmjene u Hajduku. Izlaze Pukštas i Sigur, ulaze Ofoe i Moufi

67′ Umjesto Petkovića ulazi Topić

65′ Pokušao je sada Pukštas, nova dobra prilika za Hajduk. Ubacio je opet Melnjak, a udarac Pukštasa od zemlje odlazi iznad gola.

63′ Odmah velika prilika za Čuića. Nakon ubačaja iz kuta, Melnjak je glavom prebacio do Čuića, koji je glavom prebacio loptu iznad gola

63′ Promjena u Hajduku. Izlaze Dolček i Dajaku, u igri su Čuić i Sahiti

54′ Žuti karton za Sigura, zbog prekršaja na Baturini

52′ Pogodak Dinama! Kontra domaćina – Petković je dodao za Baturinu, koji uspijeva prevariti Lučića i dovesti Dinamo u vodstvo

50′ U sljedećoj akciji nogometaši Dinama izborili su udarac iz kuta. Bulat je ubacio, lopta se odbila do Baturine, koji iskušava svoj udarac iz daljine, odlazi to visoko iznad gola

49′ S druge strane, pokušao je Špikić, no nije najbolje zahvatio loptu. Ispucat će Lučić

48′ Melnjak je lijepo proigrao Dajakua, čiji udarac odlazi malo pored gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+4′ Gotovo je prvo poluvrijeme na Maksimiru, bez pogodaka

45+2′ Sudac Bel pokazao je treneru Hajduka Ivanu Leki zbog prigovora dva žuta kartona, odnosno crveni

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade prvog poluvremena

42′ Opasna situacija sad i s druge strane, pokušaji Dolčeka, Melnjaka i Krovinovića završili su u bloku.

40′ Nova prilika Baturine, nakon nekoliko lažnjaka pokušao je s 20-ak metara, ali odlazi to pored gola

37′ Benrahou je primio loptu i s 20-ak metara je snažno pucao, ali preko gola.

30′ Sudac je označio pauzu za osvježenje

20′ Pukštas je lijepo prošao i pucao, no veću opasnost za Livaju otklonio je Šutalo blokom

17′ Pukštas je izborio korner za Hajduk, Benrahou je ubacio, Mlakar pokušao glavom, ali lopta odlazi malo preko gola

13′ Velika prilika za Dinamo, Baturina je na dodavanje Petkovića lijepo pucao iskosa, ali Lučić odbija u korner. Nakon udarc iz kuta, gužva, ali Lučić još jednom hvata loptu

5′ Dinamo je preuzeo posjed i kontrolira igru u početnoj fazi utakmice.

1′ Počela je utakmica!