UŽIVO: Nenad Bjelica dobio crveni karton! Livaja pogodio vratnicu

Marko Prpic, Davor Javorovic, Ivo Cagalj, Bruno Fantulin, Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Osijeka u nedjelju od 17:30 na rasprodanom Poljudu igraju posljednju utakmicu prije zimske stanke.

Hajduk je objavio da je do petka ujutro prodano ukupno 32.000 ulaznica, čime je rasprodan Poljud. Splitski će nogometaši imati burnu podršku s poljudskih tribina.

Osijek trenutno ima 39 bodova, Hajduk pet manje uz utakmicu manje.

Od dolaska trenera Valdasa Dambrauskasa nogometaši Hajduka upisali su pet pobjeda i jedan remi. Hajduk i Osijek ove su se sezone susreli već dvaput. Osječani su bili bolji u srpnju na Poljudu (2:1), dok je susret u listopadu u Osijeku završio 1:1.

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pušić (Zagreb) i Mario Zebec (Varaždin) dok su za VAR zaduženi Ante Čuljak (Zagreb) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Blaž Pezo (Dubrovnik), suce će nadgledati Vlado Svilokos (Sisak) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.

Sastavi:

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Elez, Melnjak, Vuković, Fossati, Mlakar, Krovinović, Biuk, Livaja

OSIJEK: Malenica, Čeberko, Škorić, Lončar, Bočkaj, Žaper, Nejašmić, Kleinheisler, Miloš, Bohar, Mierez

Utakmica počinje u 17:30 sati uz prijenos na kanalu Arena Sport 3 i tekstualni prijenos na našem portalu.

Tijek susreta:

90+6′ Utakmica na Poljudu završila je bez golova i bez pobjednika. Ovim susretom zaključen je prvi dio sezone u HNL-u

90+2′ Dvostuka promjena kod Osijeka. Pilj umjesto Žapera, Topčagić mijenja Miereza.

90+1′ Livaja je pokušao poluškaricama, lopta je došla do Čoline koji pogađa. No, bio je u zaleđu pa je pogodak poništen

90′ Igrat će se šest minuta nadoknade

86′ Promjena kod Osijeka. Gržan ulazi, Kleinheisler je izašao.

85′ Nova izmjena kod Osijeka. Ulazi Gržan, izlazi Kleinheisler

85′ Pokušao je sada Bočkaj, snažno je pucao iskosa, ponovno je siguran Kalinić

84′ Pucao je Mierez iz daljine. Kalinić hvata

79′ Fantastična prilika Livaje! Ljubičić se izborio za loptu, dao za Livaju, koji s desna iskosa snažno puca i pogađa vratnicu

76′ Mierez je pokušao sa centra, ali loptu hvata Kalinić

75′ Zamjena kod Osijeka. Bohar izlazi, ulazi Brlek

74′ Nova šansa za Livaju! S dvadesetak metara je opalio, Malenica se ispružio, ali lopta odlazi malo pored gola

74′ Krovinović je ubacio u peterac, našao Livaju, ali oko njega je bilo previše igrača Osijeka da bi mogao uputiti udarac.

70′ Crveni karton za Nenada Bjelicu! Tražio je od suca drugi žuti karton za Lovrencsicsa zbog faula nad Bočkajem. Burno je reagirao trener Osijeka.

Prvo je požutio, a kako nije prestao s prigovorima, dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ušao je na teren, pa na kraju, uz intervenciju svog stožera, otišao prema svlačionici

68′ Odlična šansa Hajduka. Livaja je prošao pokraj svojih čuvara, proslijedio za Krovinovića. Namještao se, pa pucao neprecizno

64′ Dvije promjene kod Hajduka. Ulaze Atanasov i Čolina, izlaze Fossati i Biuk

61′ Službeno je objavljeno da je večeras na Poljudu 30.820 navijača

60′ Žuti karton za Lovrencsicsa zbog prekršaja nad Mierezom

59′ ‘Hoćemo pobjedu’ – ori se s tribina rasprodanog Poljuda

58′ Livaja se sjajno oslobodio čuvara, dodao do Biuka koji ne reagira dobro

56′ Novi korner za Osijek. Glavom je pokušao Žaper, no odlazi to iznad gola

52′ Livaja je pokušao gotovo sa centra, ali nije bio precizan. Primjetio je napadač Hajduka da je Malenica izašao sa svog gola. Burno je reagirao trener gostiju Nenad Bjelica

49′ Ubačaj iz kuta za Osijek. Na travnjak su sletjele papirnate trake, Bočkaj ih odmiče kako bi mogao izvesti korner. Nakon ubačaja, Hajdukova obrana izbacuje loptu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+4′ Prvo poluvrijeme na Poljudu je završeno. Rezultat je 0:0

45+1′ Sjajno je dodao Kleinheisler, Bohar je bio sam na dvadesetak metara, ali puca daleko iznad gola Lovre Kalinića

45′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

45′ Žuti karton za Bohara zbog prekršaja

43′ Slobodan udarac iz daljine izvodi Bočkaj. Puca na gol, ali lopta je u rukama Kalinića

34′ Livaja je sada pokušao iskosa, ali Malenica je spreman. Novi pokušak Livaje odlazi daleko od gola

29′ Mlakar je ostao na travnjaku. Izgleda da neće moći nastaviti susret. U igru umjesto njega ulazi Marin Ljubičić

26′ Čeberko je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mlakarom. U pokušaju da izbije loptu uspio je Slovenca pogoditi kopačkom u lice

25′ Mierez puca s dvadesetak metara. Dobar je to bio udarac, ali odlazi iznad gola

23′ Slobodan udarac za Hajduk nakon još jednog prekršaja nad Krovinovićem. Ubacio je Biuk, ali ravno u ruke Malenice

21′ Žuti karton i Kaliniću, zbog prigovora. Čini se da je žuti dobio i netko sa Hajdukove klupe

21′ Miloš je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Krovinoviću

13′ Sudac Jović traži ponavljanje penala. Čini se da je Mierez utrčao prije vremena u šesnaesterac. Ponovljeni udarac Kalinić – brani!

12′ Kroz ruke Kalinića prošao je udarac Bohara. Osijek vodi 1:0!

11′ Penal za Osijek. U kaznenom prostoru Hajduka srušen je Kleinheisler

7′ Prvi pokušaj Osijeka, nakon gužve u petercu loptu hvata Kalinić

5′ Sudar glavama Lončara i Mlakara. Lončar je pao, liječnička ekipa utrčala je odmah na teren. Lončar se pridigao, nastavit će susret

3′ Prvi slobodan udarac na utakmici pripao je Hajduku. Izveo ga je Marko Livaja, ali nije bilo opasnosti za Osijekov gol

1′ Utakmica je počela. Atmosfera na Poljudu je odlična

OZNAKE: Osijek, nhapp, Poljud, Hajduk