UŽIVO: Hrvatska ‘prosula’ pet golova prednosti, za pobjedu pogodio Gadža 12 sekundi prije kraja susreta!

22.1.2022., Multifunctional Arena, Budimpesta, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, skupina I, 2. kolo, Danska - Hrvatska.  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija od 15:30 sati igra protiv Islanda u drugom krugu Europskog prvenstva. Iako je porazom od Danske Hrvatska izgubila sve šanse da se bori za polufinale i medalju, ova utakmica nije beznačajna.

Naime, pobjedama u preostalim susretima Hrvatska bi mogla ‘uloviti’ plasman na Svjetsko prvenstvo koje održava sljedeće godine.

Hrvatska i Island igrali su pet puta do sada u utakmicama na europskim prvenstvima. Hrvatska reprezentacija nikad u njima nije bila poražena. četiri je puta slavila te upisala jedan remi.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na našem portalu od 15:30 sati.

Tijek susreta:

60′ Posljednja je minuta susreta. Gažda pogađa 12 sekundi prije kraja za 23:22! Vrijeme je isteklo, deveterac je za Island – udarac završava u bloku!

60′ Promašaj Islanđana, bila je dobra prilika.

59′ Dugi napad Hrvatske, Načinović sada pogađa, 22:22 je

58′ Zicer Islanda brani Pešić. Ništa od kontre

57′ Važan napad za Hrvatsku, Marić je pogodio, no suđen je prijestup!

57′ Pešić brani pokušaj Islanđanina, novi time-out zove Horvat

56′ U zadnjih deset minuta Hrvatska je zzabila tek jedan gol!

55′ Suđeno nam je novo probijanje!

54′ Prolazi s krila Thorkelsson – Island ponovno vodi

54′ Cindriću svirani – koraci. Ne koristimo igrača više

54′ Dvije minute za Vidarssona zbog namjernog igranja nogom

53′ Izjednačenje u Budimpešti, Asgeirsson je pogodio snažnim udarcem

51′ Island se potpuno vraća! Došli su na samo gol zaostatka, hrvatski napad je stao. Načinović je zabio gol, no suđeno nam je probijanje

50′ Lučin za Marića, no udarac iza leđa ovaj put odlazi pored gola. Asgeirsson pogađa za brzi gol Islanda. U sljedećem napadu Martinović puca pored gola

49′ Ušao je Lučinov udarac, vratar je obranio, ali se lopta otkotrljala u mrežu, s druge stzrane Gudjonsson pogađa za 21:18

49′ Horvat zove time-out

48′ Sada promašuje Cindrić, Pešić brani – 12. mu je ovo obrana danas

47′ Lučin nije uspio zabiti. S druge strane, brzo pogađa Asgeirsson

46′ Sedmerac za Hrvatsku, Čupić siguran. Thorkelsson pogađa za Island za 20:16

45′ U petnaest minuta  drugog poluvremena Island je zabio tek dva pogotka! Gudjonsson postiže treći u drugom poluvremenu – 19:15 je

44′ Neiskorišten napad Islanda, Jelinić pogađa prazan gol za pet pogodaka razlike!

44′ Marić siguran za +4 Hrvatske! 18:14 je, novi time-out

43′ Pokušali su lobom sad Islanđani, no Pešić brani i to.

42′ Magnusson se diže, no odličan blok naših sprečava pogodak. S druge strane, sjajna akcija naših – cepelin! Čupić za Lučića za 17:14!

40′ Prijeti nam sada pasiv – Lučin je ‘potegao’ i pogodai za 16:14 Hrvatske, najveća je to prednost Hrvatske. Oduzeli smo loptu, no iz kontre Halgrimsson brani Martinoviću. Island zove time-out

40′ Evo nam nove obrane Pešića! sad je na preko 40 posto obrana

39′ Pokušao je Martinović, no nije bio jak udarac. Halgrimsson brani.

38′ Ukradena lopta našima, no Pešić brani zicer iz kontre!

38′ Lučin prolazi, odličan pogodak za 15:14. Treće je to vodstvo hrvatske. S druge strane, Pešić hvata ‘živu loptu’

37′ Guudjonsson je prošao po krilu, 14:14 je

37′ Islanđani traže novo isključenje – Martinovića, jedan njihov igrač ostao je ležati na parketu. Suci odlaze provjeriti spornu situaciju. Magnusson se, čini se, pridiže. Suci odlučuju – sve je čisto, igra se nastavlja

36′ Dvije minute za Zvonimira Srnu.

36′ Još jedan neiskorišteni napad Islanda, kažnjava ih Martinović, za 14:13 Hrvatske

35′ Neiskorišteni napad Islanda, udarac odlazi pored gola. Lučin pogađa vratnicu, odbijenu loptu hvata Martinović i dovodi Hrvtasku do izjednačenja

33′ Martinović iza leđa dodaje Mariću, koji ovaj put pogađa

33′ Nova greška Islanđana u napadu. No, griješe i naši pa Gudjonsson postiže pogodak za 13:11

32′ Pogreška u napadu Islanda, Srna snažno puca i pogađa za 12:11

31′ Hrvatska ima prvi napad, pokušao je Marić, no Halgrimsson ponovno brani

31′ Krenulo je drugo poluvrijeme

“Mučimo se u napadu. Obrana je bila OK, malo su nam oni ziceri unijeli nervozu. Uspjeli smo se vratiti u utakmicu, Pešić je dobro branio i krećemo se. Oni su dosta čvrsti u obrani, dobro igraju jedan na jedan, ali nadam se da ćemo se igrom 7 na 6 potpuno vratiti. Nismo primili puno golova. U napadu bih nastavio sedam na šest, stvaramo prilike i to je OK”, rekao je Ivano Balić u poluvremenu.

30′ Prijetio je pasiv Islandu, Pešić obranio pokušaj s krila. Posljednji napad za Hrvatsku u poluvremenu – Lučin pogađa za 12:10

29′ Martinović sada pogađa za 12:9

28′ Sedmerac sada za Island. Magnusson je siguran

27′ Na crtu za Jelinića, no sviran je novi sedmerac za naše. Čupić četvrti put siguran – 11:8

26′ Thorkelsson pogađa s krila, naši su mu ostavili previše mjesta, pogađa bez problema

26′ Pokušaj Marića s crte – novi sedmerac. Čupić i treći put siguran, Island je mijenjao vratara. Rezultat je 10:7

25′ Neiskorišten napad Islanda. Prekršajem je oduzeta lopta Srni, činilo se da će sudac pokazati dvije minute, još traje gledanje snimke delegata. Na kraju je dvije minute dobio – Gadža. Čini se ili zbog pogrešne izmjene ili prigovora

24′ Novi sedmerac za Hrvatsku. Čupić i ovaj put siguran – 10:6

23′ Prijetio je pasiv Islandu, ali Magnusson je zabio ‘s poda’. Ponovno su na +5

21′ Šipić opet nije uspio zabiti, ali je izborio sedmerac. Čupić puca i – pogađa za 9:5

21′ Pešić je dobro zatvorio kut i obranio pokušaj Islanda.

20′ Prijestup sada Šipića, još jedna izgubljena lopta naših. Island ide po novo povećanje vodstva

19′ Nova oduzeta lopta Hrvatskoj, spetljali su se naši reprezentativci. Kažnjava to Gudjonsson, i Island je na +5 – 9:4

18′ Mangusson odvodi Island na +4, 8:4 je

18′ Oduzeta lopta Hrvatskoj zbog prekršaja u napadu

17′ Askersson odvodi Island na +3

16′ Pokušava ponovno Martinović, odrazio se visoko i pucao, ali odlazi pored gola

16′ S krila pogađa Thorkelssen, Pešić nije uspio obraniti

15′ Martinović se diže i smanjuje na 5:4

15′ Gislason postiže pogodak za 5:3

13′ Kakav gol Lučina – u padu, iza leđa! Prvi gol za hrvatskog rukometaša danas, 4:3 je

13′ Novu obranu upisuje i Pešić, čini se da je naš vratar danas raspoložen. S druge strane, isključenje za Aronssona

12′ Obrana prvo islandskog pa hrvatskog vratara. Ostaje 4:2 za Island. Halgrimsson sada brani Čupiću

12′ Muči se Hrvatska u napadu. Horvat zove time-out

10′ Mangusson pogađa iz sedmerca za 4:2.

9′ Hrvatska je zabila iz kontre. Strijelac je Cindrić

8′ Čupić pokušava s krila, ali ne uspijeva zabiti. Nova obrana sjajnog islandskog vratara

8′  Novi pogodak za Island – pogodio je Vidarsson, Hrvatska je bez gola više od šest minuta. Rezultat je 3:1

7′ Pokušao je i Gadža, no njegov udarac lak je ‘zalogaj’ za 21-godišnjeg islandskog vratara Halgrimsson

6′ Hrvatska s igračem manje pokušava izjednačiti, pucao je Cindrić, preko gola. S druge strane, drugu obranu upisao je Pešić

5′ S igračem više s krila pogađa Thorkelsson, Island vodi 2:1

4′ Neiskorišten napad Hrvatske, Cindrićev udarac obranio je vratar. Isključenje za Lučina

3′ Magnusson zabija za 1:1

2′ Još jedan neiskorišten napad Islanđana, Pešić je obranio. S druge strane čisti zicer imao je Marić, no brani i islandski vratar. Ostaje 1:0

2′ Hrvatska vodi 1:0, pogodak je postigao Martinović

1′ Prvi je napad imao Island, no nisu se dobro snašli pa je lopta za Hrvatsku. Na golu je Pešić

1′ Na inicijativu udruge ”Budi ponosan” i Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata razvijen je transparent zahvale islandskom narodu zbog priznanja Hrvatske.

1′ Krenula je utakmica između Hrvatske i Islanda

0′ U tijeku je intonacija himni dviju zemalja. Dvorana u Budimpešti je poluprazna, na tribinama je mali broj hrvatskih navijača

Hrvatska od 15:30 protiv Islanda. Prije dva dana ‘uništili’ su moćne Francuze