ENGLESKA – HRVATSKA 2:1, Hrvatska ispala iz elite Lige nacija

Igor Kralj/PIXSELL, Denis Cerić/HINA, Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija od 15 sati na rasprodanom Wembleyju igra odlučujuću utakmicu u Ligi nacija protiv Engleske.

SASTAVI:

HRVATSKA Kalinić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj – Brozović, Modrić, Vlašić – Rebić, Kramarić, Perišić

ENGLESKA Pickford – Walker, Gomez, Stones, Chilwell – Delph, Dier, Sterling, Rashford – Barkley – Kane

UŽIVO:

93′ Kraj utakmice

90′ Igra se tri minute sudačke nadoknade

85′ Engleska vodi 2:1! Dier ubacuje s lijeve strane iz slobodnog udarca na Kanea koji je sam i pogađa za vodstvo Engleza

78′ Aut s desne strane izvodi Joe Gomez, lopta slijeće na Jedvaja, on promašuje, Kane puca i Lingard zakucava u gol za izjednačenje

76′ Kramarić i Brozović u kontri dva na dva, Brozović prelazi Stonesa i odlaže loptu za Vlašića koji čeka i puca u blok

73′ Izlaze Delph i Rashford, ulaze Lingard i Jadon Sancho

70′ Brekalo ubacuje prizeman ubačaj, ali Englezi odbijaju u korner

67′ Žuti kartoni Brozoviću i Jedvaju

61′ Nova prilika za Hrvatsku, Englezi gube loptu na centru, Perišić s lijeve strane, ali puca pokraj gola

60′ Vlašić u kontri, loptu dodaje Brozoviću, ali lopta odlazi deset metara preko gola

57′ GOOOOOOOOOOOOL! Kramarić prima loptu u šesnaestercu, izgledalo je kao da je zakomplicirao situaciju, ali se okreće i zabija za vodstvo Hrvatske!

52′ Rashford bježi u još jednu kontru, dodaje za Sterlinga, ali Kalinić brani

51′ Kramarić u kontri nakon Modrićeve lopte dodaje Perišiću, ali Perišićev ubačaj Walker izbija za korner za Hrvatsku

49′ Rashford je prošetao kroz hrvatsku obranu, ali je vratio loptu unazad

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, Brekalo kao zamjena za Rebića

45′ Završeno je prvo poluvrijeme. Engleska je imala sjajne prilike, ali naša obrana predvođena Lovrom Kalinićem spašavala nas je. Imala je i Hrvatska svojih prilika, ali udarci naših reprezentativaca nisu bili precizni

London, 18.11.2018 – Utakmica 6. kola elitne A skupine nogometne Lige nacija Engleska – Hrvatska na stadion Wembley. Na slici Tin Jedvaj, Lovre Kaliniæ, Raheem Sterling i Domagoj Vida.
foto HINA/ Denis CERIÆ/ ua

40′ Trese se hrvatska mreža, ali samo s vanjske strane. Ross Barkley je pucao, ali lopta odlazi u vanjski dio mreže

38′ Kramarić je pao u kaznenom prostoru, ali sudac ne sudi ništa

26′ Prva promjena kod Hrvtaske – izašao je Šime Vrsaljko, ušao Antonio Milić. Čini se kako je riječ o ozljedi. Vrsaljko već neko vrijeme ima problema s koljenom

25′ Novi korner za Engleze, nakon veće gužve u našem šesnaestercu, upućen je udarac prema golu, ali kalinić zaustavlja loptu

23′ U prvom dijelu utakmice Englezi su puno bolji. Opasniji su i brži u kontrama, zadali su dosta posla Kaliniću

21′ Jedna dobra akcija naših. Rebić je dobro prošao, dodao Perišiću, ali Englezi su uspjeli izbaciti u korner. Nakon kornera odmah engleska kontra, Vrsaljko je nekako uspio zaustaviti Rashforda.

16′ Nova sjajna prilika za Engleze, nakon male pomutnje, Kalinić je obranio, pa Jedvaj blokirao, na kraju Kalinić odbija u korner

11′ Sterlinge je bio u sjajnoj situaciji, Kane mu je dao odličnu loptu. Sterling je pucao, ali Kalinić mu odlično obranio. Nakon kornera odmah je zaprijetio Kane, ali promašio je gol.

5′ Rashford je sam prošao, dodao do Kanea, bila je opasna situacija, ali sudac je označio zaleđe

3′ Velika greška Pickforda. Loše vraćena lopta prema njemu, Rebić upućuje udarac na prazna vrata, ali ne pogađa

1′ Utakmica je počela! Sretno, ‘Vatreni’!

14:56 Intoniranje nacionalnih himni na Wembleyju

14:55 Wembley je rasprodan, očekuje se 90 tisuća navijača