Iznenadni preokret na Poljudu, Hrvatska iz penala izjednačila protiv Francuska 1:1

06.06.2022., stadion Poljud, Split - UEFA Liga nacija, Liga A, skupina 1, 2. kolo, Hrvatska - Francuska.  Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom kolu skupine A1 Lige nacija igra protiv Francuske na Poljudu. Dobra stvar za nas je što Francuska na Poljud istrčava bez najveća zvijezda. Benzema, Mbappe, Griezmann i ostali su na klupi.

Obje momčadi tražit će prve bodove u natjecanju nakon što su u prvom kolu iznenađujuće poražene na domaćim terenima – Hrvatsku je pobijedila Austrija, a Francusku Danska.

Tijek utakmice: Hrvatska – Francuska 1:1

90′ Još najmanje četiri minute sudačke nadoknade.
88′ Juranović je pogriješio u dodavanju prema Livakoviću, Griezmann mu je presjekao loptu i išao prema praznom golu. Trebalo mu je vremena da iskontrolira loptu i na kraju je šutirao pored gola.
79′ Zadnje dvije promjene kod Hrvatske. Sučić i Vlašić su ušli, a izašli Modrić i Kovačić. Kod Francuske je pak Clauss ušao umjesto Diabyja.
76′ Velika prilika za Francusku! Vida je pogriješio u dodavanju, Griezmann je izbio pred Livakovića, ali brani to hrvatski vratar.
71′ Modrić si je stvorio prostor za udarac s 20-ak metara. Bio je to dobar pokušaj, ali brani Maignan.
69′ Nova promjena kod Hrvatske. Kramarić je ušao umjesto Budimira.
52′ Francuska vodi 1:0. Strijelac je Adrian Rabiot. Ben Yedder se zagradio i poslao mu savršenu loptu, a francuski veznjak je pobjegao Juranoviću i nije pogriješio u mat-situaciji.
48′ Lijepi potezi s obje strane. Najprije je Nkunku napravio nered ispred šesnaesterca Hrvatske, ali bio je okružen s previše naših igrača. Zatim je Hrvatska povukla kontru, Majer je ubacio, ali bez prave opasnosti.
46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45‘ Kraj prvog poluvremena bez pogodaka na utakmici. Nitko ne riskira, obje ekipe pokušavaju kontrolirati posjed i ne riskirati puno.

40′ Još jedna dobra reakcija Livakovića nakon dalekometnog pokušaja Francuza.

39′ Najbolja šansa za Francusku dosad. Diaby je pobjegao po desnoj strani i izbio pred Livakovića, ali ipak nije imao idealan kut i Livaković je to uspio obraniti.
31′ Nkunku je zabio, ali označeno je zaleđe. Bio je Francuz malo iza hrvatske obrane.
25′ Ukrao je Kovačić loptu Pavardu, krenuli su on i Budimir prema golu, ali su na kraju Francuzi s dva, po mišljenju suca, čista starta, otklonili opasnost. Zvižduci dominiraju Poljudom. Kovačić je vodio loptu, a prema mišljenju publike, zaustavljen je prekršajem.
18′ Velika prilika za Hrvatsku! Kovačić je sjajno dodao Budimiru koji je išao sam pred vratara, ali ipak ga je stigao blok te je od francuskog igrača Maignan to odbio u korner.
13′ Ukradena lopta na sredini terena, Kovačić sjajno upošljava Budimira koji je kratak za korak. Šteta.
12′ Diaby je pobjegao po desnoj strani i centaršutom tražio Rabiota. Juranović je otklonio opasnost.

10′ Sada period igre u kojem Francuska napada, i to uglavnom preko Dignea na lijevoj strani.

6′ Budimir je na tren pobjegao gostujućoj obrani, ali ona ga je ipak uspjela sustići. Inače bi Budimir išao sam na vratara.
3′Hrvatska drži loptu na početku utakmice. Prvi napad pokušala je izvesti po desnoj strani, ali Juranović nije uspio stići dugu loptu.
1′ Počela je utakmica. Poljud je rasprodan, nadamo se boljoj predstavi naših Vatrenih nakon debakla u Osijeku.