Uz uvrede Delija: ‘Double-double’ Hezonje za pobjedu nad Crvenom zvezdom

epa11037578 Real Madrid's Mario Hezonja reacts during the Euroleague basketball match between Red Star Belgrade and Real Madrid in Belgrade, Serbia, 19 December 2023.  EPA/ANDREJ CUKIC

EPA/ANDREJ CUKIC

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja odigrao je još jednu odličnu euroligašku utakmicu i bio najbolji igrač Real Madrida koji je na gostovanju u Beogradu svladao Crvenu zvezdu sa 72-58.

Hezonja je u igri proveo 31 minutu, a završio je dvoboj sa 17 koševa i 10 skokova. Francuz Vincent Poirier je za pobjednike postigao 14 poena, a Senegalac Eli Ndiaye je ubacio 10.

Kod Crvene zvezde su po 14 koševa postigli su Luka Mitrović i Miloš Teodosić.

Navijači domaćeg kluba nisu prijateljski dočekali hrvatskog košarkaša, koji se našao pod žestokim uvredama u prvoj četvrtini. Nakon što mu je jedna lopta pobjegla izvan igre, s tribina se prema Hezonji gromoglasno počelo oriti: “Pi**o ustaška!” Brzo je reagirao službeni spiker i zamolio Delije da prestanu s uvredama.

Real Madrid je vodeća momčad Eurolige s 14 pobjeda u 15 utakmica. Najbliži pratitelji branitelja naslova su Barcelona i bolonjski Virtus sa po 10 pobjeda iz 14 nastupa.