Uvjerljivom pobjedom protiv Kanade, Australke izborile osminu finala SP-a

epa10778433 Australia celebrate Hayley Raso’s (2R) 2nd goal during the FIFA Women's World Cup 2023 soccer Group B match between Canada and Australia at Melbourne Rectangular Stadium in Melbourne, Australia, 31 July 2023.  EPA/JOEL CARRETT AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT  EDITORIAL USE ONLY

EPA/JOEL CARRETT

Nogometašice Australije u direktnom su dvoboju skupine B pobijedile Kanadu 4-0 te time izborile plasman u osminu finala, dok su Kanađanke ostale bez tog cilja.

Na poluvremenu su Australke napravile veliki korak prema važnoj pobjedi te su imale dva gola prednosti. U oba slučaja kanadsku mrežu je pogađala Hayley Raso, u 9. i 39. minuti. Utakmica je i definitivno zaključena u 58. minuti kada je Fowler postigla pogodak za 3-0. Sve je okončano golom Catley iz jedanaesterca u četvrtoj minuti nadoknade.

Nisu samo Australke izborile plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva, koje se igra na Novom Zelandu i u Australiji, već su osigurale prvo mjesto u skupini budući je Nigerija odigrala 0-0 protiv Irske. Nigerijske nogometašice također su se plasirale među 16 najboljih s drugog mjesta.

Australija će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe skupine D, a Nigerija protiv najbolje ekipe skupine D što će vjerojatno biti Engleska.