UEFA tri finalne utakmice kvalifikacija za EURO dala najboljim sucima, Duji Strukanu ogled za ostanak u Ligi C Lige nacija

BARI, ITALY - OCTOBER 14: the referee Duje Strukan during the Euro 2024 Qualifier match between Italy and Malta at Stadio San Nicola on October 14, 2023 in Bari, Italy Copyright: xFotoagenziax

Fotoagenzia

UEFA je u nedjelju objavila tko će suditi tri utakmice finala dodatnih kvalifikacija za Euro 2024 te utakmicu doigravanja za ostanak u Ligi C Lige nacija, sve na rasporedu u utorak. Prve tri utakmice, radi se o ogledima Ukrajine i Islanda, Gruzije i Grčke te Walesa i Poljske, sudit će, redom, tri ponajbolja europska suca: Francuz Clément Turpin, Poljak Szymon Marciniak i Talijan Daniele Orsato. Četvrtu utakmicu, najmanje zvučnu ali za suparnike vrlo važnu, onu između Litve i Gibraltara, sudit će Duje Strukan, Splićanin kojemu će u Kaunasu pomagati Bojan Zobenica i Alen Jakšić, četvrti sudac će biti Fran Jović dok će glavni i pomoćni VAR suci stići iz Slovenije, Nejc Kajtazovič i Rade Obrenović.

Inače, prva utakmica između Gibraltara i Litve završila je s 1-0 za goste kojima je pomoglo što je domaći vratar Dayle Coleing već u 26. morao vani zbog crveng kartona. Pobjednički gol zabio je Armandas Kucys iz Žalgirisa a u 71. minuti i Litvanci su ostali na deset igrača, isključen je Edvinas Girdvainis, stoper njemačkog trećeligaša Sandhausena.

Strukan je od početka ove sezone sudio 22 klupske utakmice, 16 u HNL-u, dvije u ciparskoj ligi, zatim jednu u kvalifikacijama za Ligu prvaka, bio je to ogled Rakowa i Aris Limassola, te dvije u Europskoj ligi, Betis – Sparta Prag i Sturm – Atalanta. Zanimljivo, pokazao je samo jedan crveni karton, Lokomotivin Mateo Marić je za preoštar start isključen u 90. minuti utakmice u Osijeku.