U17 EURO Hrvatska ostala bez četvrtfinala

03.11.2023., Karlovac - Stadion Branko Cavlovic Cavlek, muski U17 Kosovo - Hrvatska, kvalifikacije za Euro2024. Photo: Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Kristina Stedul Fabac / Pixsell

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina starosti nije uspjela izboriti plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva koje se održava na Cipru.

Izabranici Marijana Budimira su u 3. kolu skupine B odnosno dvoboju gdje je pobjeda značila plasman među osam najboljih u Europi odigrali 1:1 (1:1) s Walesom te su s tri remija natjecanje okončali na trećem mjestu ljestvice.

Strijelac za mlade Vatrene je bio Bruno Durdov koji je u 23. minuti pogodio izravno iz kornera dok je bod Walesu pogotkom iz slobodnog udarca u 32. minuti donio Cruz Allen.

U drugoj utakmici u skupini Austrija je s čak 4:0 svladala Dansku čime je sa sedam bodova osvojila prvo mjesto u grupi.