Tri asistencije kapetana Rakitića u pobjedi Barcelone

06.07.2018., Soci, Rusija -  Konferencija za medije hrvatske nogometne reprezentacije na Olimpijskom stadionu Fisht uoci cetvrtfinalne utakmice svjetskog nogometnog prvenstva Rusija - Hrvatska. Izbornik  Ivan Rakitic.

Dokapetan hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić sinoć je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Kupa Kralja upisao je tri asistencije u pobjedi Barcelone nad Cultural Leonesom. Rakitić je bio i kapetan momčadi u kojoj nije bilo Lea Messija ni Gerareda Piquea.

Barcelona je u prvoj utakmici slavila sa 1:0, pa je trener Ernesto Valverde na teren poslao ‘šarenu’ ekipu.

Rakitić je prvo u 18. minuti asistirao Muniru El Haddadiju, a potom poslužio i Denisu Suarezu u 26., te Malcomu u 43. minuti. Valverde je Rakitića na poluvremenu ostavio u svlačionici, a na terenu ga je zamijenio Sergio Busquets.

U nastavku utakmice gosti su smanjili na 3:1 preko Señéa u 54. minuti, a konačni rezultat postavio je Denis Suarez u 70. minuti utakmice.