Toni Kroos asistent i strijelac u pobjedi Reala, Modrić promašio prazan gol

epa10298846 Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (C), next to his French teammate Aurelien Tchouameni (2R), argues with referee Soto Grado (R) during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Cadiz, in Madrid, Spain, 10 November 2022.  EPA/Juanjo Martin

EPA/Juanjo Martin

U posljednjem susretu 14. kola španjolske La Lige nogometaši Reala su na svom Santiago Bernabeu svladali Cadiz s 2-1.

Njemački nogometaš Toni Kroos bio je prvo ime susreta budući je prvo u 40. minuti asistirao Ederu Militau za 1-0, dok je u 70. minuti Kroos zabio fantastičan pogodak za 2-0. Potegnuo je njemački vezni igrač gromovito s 20 metara i sjajno pogodio za dva gola prednosti svoje momčadi.

U 79. minuti sve je moglo biti riješeno, ali hrvatski igrač Luka Modrić nije pogodio, s tri-četiri metra, prazna gostujuća vrata. Kazna je uslijedila vrlo brzo, gosti su golom Lucasa Pereza smanjili na 1-2 u 82. minuti. Cadiz je mogao i do boda, ali je Espino u sudačkoj nadoknadi udarcem glavom prebacio domaća vrata.

Luka Modrić je iz igre izašao u 85. minuti.

Ovom pobjedom Real je smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom. Upisali su Madriđani jedanaestu pobjedu u sezoni te imaju dva boda manje od Katalonaca. Cadiz je ostao pretposljednji na ljestvici.