Tekvandoistica Petra Uglešić osvojila zlato na Svjetskom kadetskom prvenstvu

Sarajevo, 29.08.2023. - Mlada hrvatska tekvondoistica Petra Uglešić osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu. foto HINA/ Hrvatski taekwondo savez/ Jelena Marot/ ml

foto HINA/ Hrvatski taekwondo savez/ Jelena Marot/ ml

Mlada hrvatska tekvondoistica Petra Uglešić osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu.

Uglešić (TK Marjan) je u kategoriji do -152cm na putu do zlata svladala redom predstavnice Švedske, Grčke, Irana, Koreje i u finalu Tajvana.

Na prvenstvu nastupa 620 kadeta i kadetkinja iz 73 države, a Hrvatsku predstavlja 20 sportaša i sportašica .Po prvi puta kadeti i kadetkinje nastupaju u visinsko-težinskim kategorijama.

Osim Petre Uglešić prvog dana prvenstva na tatami su izašli Klara Bošnjak, Luna Antunović i Lucijan Nikolić Malora.