Susret dvaju pobjednika u borbi protiv raka testisa obilježio utakmicu Dortmunda i Union Berlina

sebastien haller Timo Baumgartl

Screenshot

Borussia Dortmund je u subotu na svom stadionu pred 81.365 navijača s 2-1 pobijedila Union Berlin i ostala na minus dva boda u odnosu na vodeći Bayern dok je klub iz glavnog grada ostao treći s sedam bodova manje od Bayerna i tri više od četvrtoplasiranog Leipziga. Dortmund je poveo golom Nizozemca Donyella Malena, izjednačio je Kevin Behrens a za pobjedu Dortmunda zabio je 18-godišnji Youssoufa Moukoko u 79. minuti. Josip Juranović odigrao je svih 90 minuta na desnom boku u 3-5-2 postavi Uniona.

Bodovi su važni ali najveća priča ove utakmice bio je susret napadača Dortmunda Sebastiana Hallera i stopera Berlina Tima Baumgartla, dvojice igrača koji su se vratili nogometu nakon što im je tijekom prošle godine dijagnosticiran rak testisa.

Baumgartl je igrač PSV-a, drugu sezonu na posudbi u Union Berlinu. Prije godinu dana, u travnju 2022. dijagnosticirana mu je spomenuta bolest, a nakon operacije i kemoterapije, na teren se vratio u rujnu prošle godine, u sedmom kolu Bundeslige odigrao je 62 minute u 2-0 domaćoj pobjedi nad Wolfsburgom.

Sebastien Haller doznao je da boluje od raka testisa u srpnju prošle godine, ubrzo nakon što je za 31.5 milijuna eura stigao u njemački klub iz Ajaxa. Nakon dvije operacije i kemoterapije, 28-godišnji Haller vratio se sredinom siječnja u prijateljskoj utakmici protiv Fortune Dusseldorf a od tada je u Bundesligi u 12 utakmica upisao tri gola.

Na subotnjoj utakmici od njih dvojice igrao je Haller a Baumgartla trener još uvijek dozira, obično nakon jedne odigrane utakmice mu slijede dvije utakmice pauze, tako da je do sada skupio sedam bundesligaških utakmica.

Naravno, to nije bila prepreka susretu Hallera i Baumgartla, dvojice nogometaša koji su dobili bitku protiv teške bolesti. Nakon utakmice razmijenili su dresove a igrač Uniona je zajedničku fotografiju na Instagramu potpisao s „F*ck cancer!“ te dodao brojeve 25 i 9, koje nose na svojim dresovima.