SuperSport HNL: Slaven Belupo – Istra 1961, početne postave

19.08.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 06. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica. Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

U prvom susretu nedjeljnog programa 9. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Slaven Belupo od 18:55 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Istru 1961.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendiranog Hoxhu i ozlijeđenog Zirduma, a kod gostiju iz istog razloga nema Blagojevića, Kneževića, Duvnjaka i Lisice dok je kartoniran Galilea.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “U Koprivnicu nam stiže momčad koja voli igrati, nadigravati se i imati loptu u posjedu, ali mi želimo prvu četvrtinu prvenstva završiti na najbolji mogući način. Moramo tijekom svih 90 minuta biti koncentrirani i spremni reagirati na sve što se događa na terenu.”

Njegov kolega na klupi Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je izjavio: “Igramo protiv ekipe koja je do sada imala odlične rezultate i ima čak 14 bodova. Bit će teška utakmica s neugodnim protivnikom na nesavršenom terenu. Slaven je odigrao borbene utakmice do sada i bili su dosta kompetitivni u svakom našem susretu, tako da isto očekujem i u nedjelju. Mi ćemo probati čuvati loptu i biti agresivniji kao što smo bili u zadnjih nekoliko kola ove sezone. Moramo mentalno ostati u igri do kraja i držati se dogovora. Iako su izgubili zadnju utakmicu, i dalje smatram da će se dobro braniti i strpljivo čekati trenutak kada mogu brzo reagirati i zabiti, a mi ćemo biti spremni na to jer je ekipa psihički na dobroj razini.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Tomislav Keglević (Našice) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčiž (Vrbovec). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).