Sudačka komisija: VAR opravdano intervenirao kod dvije jasne i očite pogreške Zebeca

29.01.2022., stadion Subicevac, Sibenik - Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, HNK Sibenik - HNK Hajduk. Sudac Mario Zebec   Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic

Sukladno ‘novootkrivenoj’ razini transparentnosti Komisije nogometnih sudaca Hrvatskog nogometnog saveza, ista je objavila ‘sudačku analizu’ netom okončanog 21. kola HT Prve lige.

U britkoj i kratkoj analizi najvažnijih odluka, iz cijelog su kola izdvojene svega tri situacije, od čega dvije s utakmice Šibenika i Hajduka.

‘Bili’ su na Šubićevcu slavili rezultatom 1-3, uz dva pogotka Marka Livaje iz kaznenih udaraca koje je glavni sudac Mario Zebec (iako je bio odlično pozicioniran) dosudio tek nakon VAR intervencije.

Sudačka analiza 21. kola HT Prve lige

ŠIBENIK – HAJDUK

Glavni sudac: Mario Zebec. Pomoćni suci: Kruno Šarić i Kristijan Novosel.

14. minuta: Ispravna odluka kazneni udarac u interpretaciji pravila XIV, nakon opravdane intervencije VAR suca slijedom jasne i očite pogreške suca utakmice.

43. minuta Ispravna odluka kazneni udarac u interpretaciji pravila XIV, nakon opravdane intervencije VAR suca slijedom jasne i očite pogreške suca utakmice.

DINAMO – RIJEKA

Glavni sudac: Igor Pajač. Pomoćni suci: Marjan Tomas i Jerko Crnčić.

11. minuta: Ispravna procjena suca utakmice u interpretaciji pravila kažnjive igre rukom (sukladno smjernicama i razmatranjima pravila nogometne igre predmetni incident ne smatra se prekršajem).