Sudačka komisija: Rudeš teško oštećen u četvrtfinalu kupa

28.02.2023., stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport Hrvatski nogometni kup, cetvrtfinale, NK Slaven Belupo - NK Rudes. Jakov Basic Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

Komisija nogometnih sudaca Hrvatskog nogometnog saveza napravila je analizu suđenja na utakmicama četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa te je na njima utvrdila jednu pogrešku.

Riječ je dvoboju Slaven Belupa i Rudeša te situaciji u 85. minuti utakmice kada je pri rezultatu 0:0 igrač Farmaceuta napravio prekršaj u vlastitom kaznenom prostoru, a glavni sudac Dario Kulušić i VAR sudac Tihomir Pejin propustili su reagirati.

Domaćin je do konca susreta postigao dva gola te je izborio plasman u polufinale u kojem će odmjeriti snage s Hajdukom.

Sudačka analiza četvrtfinala SuperSport Hrvatskog kupa:

SLAVEN BELUPO – RUDEŠ

Sudac: Dario Kulušić. Pomoćni suci: Goran Perica i Vice Vidović. VAR sudac: Tihomir Pejin.

85. minuta: Neispravna procjena suca utakmice u interpretaciji Pravila XIV (kazneni udarac). Branič Slaven Belupa je unutar vlastita kaznena prostora nenamjerno, ali neoprezno, udario po nozi suparnika koji je evidentno prije kontakta igrao loptom. KNS HNS-a incident razmatra kao prekršaj dostatan za dosuđivanje kaznenog udarca. Uzimajući u razmatranje da je sudac utakmice donio pogrešnu odluku, prekršaj napadača, a postoji evidentan i jasan dokaz kako se radi o prekršaju obrambenog igrača u vlastitom kaznenom prostoru, te kontaktu koji se smatra prekršajem PNI-e, KNS HNS-a očekuje obaveznu intervenciju VAR suca, slijedom neispravne procjene suca utakmice.