Split na američki pogon pobijedio FMP-a, oporavljeni Luka Božić povukao Zadar do pobjede nad Cibonom

29.01.2024., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Utakmica 18. kola regionalne kosarkaske ABA lige KK Cibona - KK Zadar. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Košarkaši Splita u 18. su kolu ABA lige s 78-66 došli do osme ovosezonske pobjede pa sada uz Studentski centar i Borac stoje na diobi osmog do desetog mjesta lige. Krajem treće četvrtine FMP je vodio s 53-40 da bi Split serijom 26-4 u kojoj je Lewis Sullivan zabio 11 koševa na tri minute prije kraja došao do 66-57, prednosti koju su Žuti do kraja povisili za još tri koša.

Za Split Sullivan je zabio 24 koša (5/9 za dva, 2/4 za tri) uz pet skokova i tri asistencije, Shannon Shorter je imao 19 koševa (4/7 za dva, 2/4 za tri) i po šest asistencija i skokova, Derek Funderburk je bio na 14 koševa (5/8) i šest skokova.

I Zadar je do pobjede u Zagrebu nad Cibonom došao nakon velikog preokreta koji se, za razliku od onog na Gripama, dogodio nešto ranije. Cibona je vodila s 36-27 da bi Zadar do poluvremena, uz tricu Arijana Lakića doslovno u zadnjoj desetinki, poveo s 40-36 a na tri i pol minute prije kraja treće četvrtine s 62-49. U zadnjih deset minuta Zadar je nastavio dominirati i uz 20-13 došao do konačnih 88-71.

Oporavljeni Luka Božić pridonio je pobjedi Zadra s 22 koša (7/8 za dva), osam skokova i pet asistencija, Lovro Mazalin je zabio 15 koševa (6/9) uz četiri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte, po 14 su zabili Lakić (5/6) i Drežnjak (4/7 za tri). Kod Cibone najbolji Aleksandar Aranitović s 15 koševa (4/6 za dva, 1/6 za tri) i po tri skoka i asistencije.

Zadar sada s omjerom 10-8 drži šesto mjesto lige, Cibona je s 6-12 na 11. mjestu.