SP kajak/kanu: Govorčinović bez A finala na 200 m, pobijedila u B finalu na 500 m

09.08.2022., Zagreb - Docek srebrne i broncane kajakasice na mirnim vodama Anamarije Govorcinovic sa Svjetskog prvenstva u Halifaxu.  Photo: Leonardo Bosnar/PIXSELL

Hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović nije se uspjela plasirati u finale utrke jednosjeda na 200 m na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Duisburgu, osvojivši četvrto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini.

U finale su ulazile tri najbrže iz svake od tri skupine, a Govorčinović je imala vrijeme 41.270 sekundi te je za trećom, Južnoafrikankom Esti Olivier, zaostala za više od pola sekunde (+0.757).

U jutarnjem dijelu programa Govorčinović je nastupila u B finalu olimpijske discipline na 500 m i pobijedila s vremenom 1:49.673 minuta. Drugoplasiranu Bugarku Georgievu je nadmašila za nešto više od pola sekunde (+0.574).

Govorčinović će nastupiti i u nedjelju, zadnjeg dana regate, kad je na rasporedu B finale na 200 m.

U petak je kanuistica Vanesa Tot u B finalu olimpijske discipline jednokleka na 200 m osvojila drugo mjesto (47.684 sekundi) zaostavši za pobjednicom, Mađaricom Virag Ballom, za nešto više od pola sekunde (+0.511).