Serie A: Tudorova Verona uvjerljiva protiv Spezije

epa09503481 Hellas Verona's head coach Igor Tudor gestures during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona  vs Spezia Calcio at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona, Italy, 03 October 2021.  EPA/EMANUELE PENNACCHIO

EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Verona je stigla do druge ovosezonske pobjede u Serie A pod vodstvom Igora Tudora, a na svom je terenu svladala Speziju s uvjerljivih 4-0.

Argentinac Giovanni Simeone je već u 4. minuti postigao vodeći pogodak za Veronu. Za 2-0 je pogodio Davide Faraoni u 15. minuti, a Gianluca Caprari je u 42. minuti povećao prednost domaćih na 3-0. Za konačnih 4-0 strijelac je bio Brazilac Daniel Bessa u 71. minuti.

Bessu je u 73. minuti zamijenio Nikola Kalinić, dok su Boško Šutalo i vratar Ivor Pandur ostali na klupi za pričuve.

Sampdoria i Udinese su odigrali utakmicu sa šest pogodaka iz koje su obje momčadi izašle sa po jednim bodom. Pereyra (15), Beto (44) i Forestieri (84) bili su strijelci za goste koji su vodili 1-0 i 2-1. Domaća momčad do prvog izjednačenja stigla autogolom Strygera Larsena (24), za 2-2 je strijelac bio Quagliarella (47) iz kaznenog udarca, a za 3-2 je pogodio Candreva (69).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je svladala Lazio s 3-0, a strijelci su bili Barrow (14), Theate (17), Hickey (68).

Od 18 sati započinju utakmice Roma – Empoli i Fiorentina – Napoli, a u 20.45 sati će kolo biti zaključeno utakmicom Atalante i Milana.

Italija – 7. kolo
Bologna – Lazio 3-0 (Barrow 14, Theate 17, Hickey 68)
Sampdoria – Udinese 3-3 (Stryger Larsen 24-ag, Quagliarella 47-11m, Candreva 69 / Pereyra 15, Beto 44, Forestieri 84)
Verona – Spezia 4-0 (Simeone 4, Faraoni 15, Caprari 42, Bessa 71)