Serie A: Napoli prekinuo niz od 11 uzastopnih pobjeda Intera, remi u velikom talijanskom derbiju

epa09144247 Napoli's Mario Rui (R) and Inter's Nicolo Barella (C) in action during the Italian Serie A soccer match between SSC Napoli and Inter Milan at Diego Armando Maradona stadium in Naples, Italy, 18 April 2021.  EPA/CIRO FUSCO

EPA/CIRO FUSCO

U posljednjem susretu 31. kola Serie A nogometaši Napolija i Intera u nedjelju navečer odigrali su 1:1.

Napoli je poveo autogolom Handanoviča u 36. minuti. Insigne je ubacio prizemnu loptu u petarac Intera koju je pokušao pokupiti vratar Intera, no Handanovič se tom prilikom sudario sa svojim stoperom De Vrijem te se lopta odbila u mrežu.

Inter je izjednačio u 55. minuti kada je Eriksen preciznim udarcem sa 16 metara pogodio doni lijevi kut nemoćnog Mereta.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 68. minuti.

Iako je ovim remijem prekinut niz od 11 uzastopnih pobjeda Intera u Serie A, milanski sastav i dalje je uvjerljivo vodeći na ljestvici sa 75 bodova, devet više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana. Napoli je ostao peti sa 60 bodova, dva manje od četvrtog Juventusa, a dva više od šestog Lazija.