SERIE A: Atalanta slavila protiv Tudorovog Udinesea sa 7:1, među strijelcima i Pašalić

epa07886757 Atalanta's Duvan Zapata (C, front) celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League group C soccer match Atalanta BC vs FK Shakhtar Donetsk at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 01 October 2019.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

Nogometaši Atalante, Dinamovog protivnika u Ligi prvaka, u nedjelju su u Bergamu porazili Udinese hrvatskog trenera Igora Tudora s čak 7:1. U strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Udinese je pobep u 11. minuti golom Stefana Okake, ali deset minuta kasnije dolazi do izjednačenja i potpunog preokreta Atalante. Gol za izjednačenje postigao je Josip Iličić, a u 33. minuti Nicholas Opoku ‘zaradio’ je crveni karton, a Atalanta jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Luis Muriel, koji je do kraja utakmice postigao još dva gola.

Iličić je u završnici prvog dijela zabio svoj drugi gol na utakmici, a Pašalić je pogodio u 52. minuti. U 72. minuti gol je zabio i Amad Traore.

U ostalim utakmicama Bologna je slavila protiv Sampdorije s 2:1, SPAL i Napoli odigrali su 1:1, kao i Torino i Cagliari. Danas još igraju Roma i Milan te Fiorentina i Lazio.