SERIE A: Atalanta preokretom do prve pobjede u Firenci nakon 28 godina

epa08202793 Atalanta's foward Josip Ilicic (L) against Fiorentina's defender Igor Julio dos Santos de Paulo (R) during the Italian serie A soccer match between  ACF Fiorentina vs Atalanta  at the stadium Artemio Franchi in Florence, Italy, 8 February 2020.  EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Atalanta je u subotu svladala Fiorentinu s 2:1 i ‘pobjegla’ Romi na 3 boda prednosti u borbi za Ligu prvaka, na četvrtom mjestu.

Aalanta je u Firenci slavila preokretom, i to prvi put nakon 28 godina.

Fiorentina je povela u 32. minuti golom Federica Chiese s 20-ak metara u donji lijevi kut. Međutim, gosti su u 49. minuti izjednačili – Josip Iličić je sjajno proigrao kapetana Alejandra Gomeza na desnoj strani šesnaesterca, a Argentinac pronašao Duvana Zapatu koji je pogodio za izjednačenje.

Osam minuta nakon što je ušao umjesto Marija Pašalića, Ruslan Malinovskyi u 72. minuti pogodio je s dvadesetak metara za pobjedu Atalante.

Milan Badelj igrao je za Fiorentinu od 85. minute.