Senzacija u njemačkom Kupu: Drugoligaš nakon penala izbacio Bayern

epa08935914 Kiel players celebrate after scoring the 1-1 equalizer during the German DFB Cup second round soccer match between Holstein Kiel and FC Bayern Munich in Kiel, Germany, 13 January 2021.  EPA/FOCKE STRANGMANN CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Nogometaši njemačkog drugoligaša Holstein Kiela priredili su pravu senzaciju u srijedu navečer, kad su nakon boljeg izvođenja jedanesteraca izbacili aktualnog njemačkog i europskog prvaka Bayerna već u šesnaestini finala njemačkog Kupa.

Serge Gnabry je Bayernu donio vodstvo u 14. minuti, ali je Bartels izjednačio na 1:1 u 37. minuti. Leroy Sane je ponovno doveo Bavarce do prednosti u 48. minuti iz slobodnog udarca. No, izjednačio je u petoj minuti sučevog dodatka kapetan Hauke Wahl ramenom pa se išlo u predužetak.

U sljedećih 30 minuta mreže se više nisu tresle pa je o posljednjem sudioniku osmine finala njemačkog Kupa odluka pala udarcima s bijele točke. Početnih pet izvođača u obje momčadi bilo je precizno, a u šestoj seriji vratar Kiela Gelios obranio je udarac Marca Roce, da bi Fin Bartels donio Kielu jednu od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti.

U osmini finala Holstein Kiel će igrati protiv drugoligaša Darmstadta.