Šariću i Golden Stateu pobjeda protiv Zupca i LA Clippersa, Trae Young zabio 45 San Antoniju

Nov 30, 2023; San Francisco, California, USA; Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) and Golden State Warriors forward Dario Saric (20) extend for a rebound during the second quarter at Chase Center. Mandatory Credit: Kelley L Cox-USA TODAY Sports Photo: Kelley L Cox/REUTERS

Kelley L Cox/REUTERS

Bez Wigginsa, Paula i Paytona Golden State je s 120-114 pobijedio LA Clipperse koji nikako ne mogu uhvatiti pravi ritam, sada su na omjeru 8-10. Stephen Curry s 26 koševa (8/15), sedam skokova i osam asistencija predovodio je Warriorse koji su već u drugoj četvrtini bili na +18, Klay Thompson je zabio 22 (8/18), Dario Šarić je za 26 minuta upisao 13 koševa (4/7) i po pet skokova i asistencija. Za Clipperse Kawhi Leonard je imao 23 koša (9/17) i sedam skokova, po 18 su zabili Ivica Zubac (7/11, 13 skokova za 26 minuta) i James Harden (6/13, sedam asistencija).

Luka Šamanić dobio je 11 minuta u igri raspoređenih praktički kroz cijelu utakmicu međutim upisao je tek dva koša (1/4) i četiri skoka u 101-90 porazu Utah Jazza od odlične Minnesote koja je s omjerom 14-4 najbolja na zapadu. Wolvese je predovodio Karl-Anthony Towns s 32 koša (12/22) i 11 skokova, za Jazz koji je igrao bez Laurija Markkanena Simone Fontechio je imao 16 koševa (6/12) i po pet skokova i asistencija.

San Antonio je protiv Atlante imao plus 15 u prvoj, plus deset u drugoj i plus 12 krajem treće četvrtine međutim sjajni Trae Young je s 45 koševa (15/29) i 14 asistencija  odveo Hawkse do 137-135 pobjede. Victor Wembanyama je imao 21 koš (9/16), 12 skokova i četiri blokade za Spurse koji su s 3-15 omjerom sada najlošija momčad zapada.