Šarić u pobjedi nad Spursima uz Curryja najbolji igrač Warriorsa, Zubac 11 koševa u porazu od New Orleansa

October 20, 2023; San Francisco, California, USA; San Antonio Spurs center Victor Wembanyama (1) shoots the basketball against Golden State Warriors forward Dario Saric (20) during the second quarter at Chase Center. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports Photo: Kyle Terada/REUTERS

Kyle Terada/REUTERS

U petak navečer odigrano je deset utakmica u sklopu NBA sezonskog turnira koji se dosad pokazao kao sjajna inovacija. Igrači su evidentno motivirani, intenzitet je na razini doigravanja, borba za još jedan trofej očito svima u NBA puno znači.

Dario Šarić je u 118-112 pobjedi Golden Statea nad San Antoniom odigrao ponajbolju utakmicu od dolaska u Warriorse i uz Stephena Curryja (35 koševa, 11/20, šest asistencija) bio ključni igrač momčadi Stevea Kerra. Šarić nije počeo u petorci ali je odigrao 28 minuta i u tom periodu upisao 20 koševa (3/4 za dva, 4/7 za tri koša), sedam skokova, četiri asistencije, dvije ukradene i tri izgubljene lopte. Sa Spurse, koji su se sa 83-101 minutu prije kraja utakmice približili na 106-110 Devin Vassell je zabio 24 koša (10/19), Victor Wembanyama 22 koša (8/18), devet skokova i četiri asistencije, Keldon Johnson 22 koša (8/13) i 12 skokova. Golden State je sada na 7-9 omjeru, San Antonio je ušao u sezonu s 3-1, sada je na 3-12.

LA Clippersu su se vratili s -21, početkom treće četvrtine poveli s šest koševa razlike a onda do kraja opet potonuli i s 116-106 izgubili od New Orleansa. Zion Williamson s 32 koša (13/25), šest skokova i pet asistencija i Brandon Ingrram s 30 koševa (12/21) i pet asistencija povukli su Pelicanse do pobjede i omjera 8-7, dok je najbolji kod Clippersa (6-7) bio Paul George s 34 koša (14/30) i osam skokova. James Harden ostao je na tek osam koševa (2/8) uz deset asistencija a Ivica Zubac je za 21 minutu u igri imao 11 koševa (5/6), pet skokova ali i pet izgubljenih lopti.

Nikola Jokić je zabio 38 koševa, najviše ove sezone i uhvatio 19 skokova ali Denver je ipak izgubio od ove sezone vrlo solidnih Houston Rocketsa. Denveru je ovo peti poraz iz zadnjih sedam utakmica a ovim porazom završio je sezonski turnir s 2-2 omjerom. Rocketsi su prošlu sezonu završili s omjerom 22-60, sada su na 8-6. Drugi izbor Drafta 2021. godine Jalen Green je zabio 25 koševa (10/18), turski centar Alperen Sengun 21 koš (8/19) uz 15 skokova i osam asistencija, pridošlica iz Toronta Fred VanVleet 17 koševa (6/12) i 11 asistencija, treći izbor prošlogodišnjeg Drafta Jabbari Smith Jr. imao je 16 koševa (6/9) i 15 skokova.