Šarić odličan a Bogdanović ne baš precizan u pobjedi Golden Statea nad Detroitom, Chris Paul slomio ruku

Jan 5, 2024; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors guard Klay Thompson (11) drives past Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) during the first quarter at Chase Center. Mandatory Credit: D. Ross Cameron-USA TODAY Sports Photo: D. Ross Cameron/REUTERS

D. Ross Cameron/REUTERS

Bojan Bogdanović je na 1:40 prije kraja utakmice pogodio svoju tek drugu ali vrlo važnu tricu za vodstvo Detroita 103-102 u gostima kod Golden Statea, međutim Stephen Curry je u sljedećem napadu stavio dva bacanja a onda nakon što je Jaden Ivey izgubio loptu, preko Bogdanovića zabio tricu za 107-103. Bogdanovićev šut na drugoj strani blokirao je Klay Thompson a Curry je odmah zatim još jednom tricom za 110-103 definitivno prelomio utakmicu na stranu Warriorsa.

Završilo je 113-109 a Dario Šarić je za Golden State sjajno iskoristio vrijeme na parketu, za 22 minute imao je 17 koševa (3/5 za dva, 3/5 za tri), tri skoka i po jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Warriorse je predvodio Curry s 26 koševa (7/19), šest skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani Bojan Bogdanović je šutirao 3/11 za dva i 2/8 za tri koša i upisao 12 koševa, uzeo je pet skokova, dao tri asistencije, ukrao dvije i izgubio jednu loptu. Cade Cunningham je zabio 30 (13/22). Loša vijest za Golden State je slomljena ruka Chrisa Paula, čeka ga operacija i duža pauza.

Luka Šamanić je u 126-97 porazu svoje Ute od Bostona imao drugu najveću minutažu svoje skromne NBA sezone, odigrao je zadnjih 12 minuta utakmice i upisao tri koša (1/3, bacanja 4/5), pet skokova i dvije izgubljene lopte. Šamanić je ušao u igru na -32, međutim barem je nešto minuta dobio – ovo mu je bila tek 16. utakmica ove sezone s prosjekom od 6.5 minuta, 3.1 koša i 2.1 skoka po utakmici.

Boston je već sredinom druge četvrtine bio na +36, dominirao je Jayson Tatum s 30 koševa (6/12), devet skokova i pet asistencija, Kristaps Porzingis je imao 19 koševa (4/7) i pet skokova. Za Utah Lauri Markkanen je stavio 17 koševa (7/16) uz po pet skokova i asistencija.