Šarić dobar u pobjedi nad Detroitom, Clippersi poraženi od New Yorka u Hardenovom debiju

Nov 6, 2023; Detroit, Michigan, USA; Detroit Pistons forward Marvin Bagley III (35) shoots the ball over Golden State Warriors forward Dario Saric (20) during the in the second half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: David Reginek-USA TODAY Sports Photo: David Reginek/REUTERS

David Reginek/REUTERS

Golden State je u nastavku turneje po istoku pobijedio Detroit s 120-109 a nakon što u prošloj utakmici, u porazu od Clevelanda, nije zabio ni koš (0/3) Dario Šarić je protiv Pistonsa opet odigrao na svojoj, vrlo dobroj, razini – za malo manje od 21 minute u igri ubacio je 12 koševa (2/3 za dva, 2/5 za tricu) uz šest skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Do šeste pobjede, uz dva poraza, Warriorse je vodio Stephen Curry s 34 koša (12/26) i četiri asistencije, Chris Paul (6/9, šest asistencija) i Klay Thompson (8/16) su ubacili po 17 koševa. Za Detroit po 21 su zabili Cade Cunningham (7/18, pet asistencija) i Killian Hayes (8/12, sedam asistencija).

Prva petorka Westbrook, Harden, Leonard, George, Zubac izgleda super-moćno ali u svom debiju u takvom izdanju poražena je sa 111-97 u New Yorku. Kawhi Leonard je zabio 18 (8/16), po 17 su ubacili James Harden (6/9, šest asistencija) i Russell Westbrook (8/13, četiri asistencije), Ivica Zubac je za 30 minuta upisao osam koševa (3/3), sedam skokova ali i pet izgubljenih lopti. Prevagu u utakmici koja je tri četvrtine bila posve izjednačena da bi u zadnjoj Knicksi odjurili na ogromnih +17 donijeli su Julius Randle s 27 koševa (9/21) i deset skokova i RJ Barrett s 26 koševa (9/16).

Utah Jazz je prošle sezone bio jedno od ugodnijih iznenađenja, doduše pred kraj su malo potonuli, ali ove su sezone zasad krenuli dosta slabo, poraz u Chicagu im je već šesti, uz dvije pobjede. Završilo je 130-113 a Luka Šamanić opet se morao zadovoljiti minimalnom minutažom  to u zadnjoj četvrtini kad je već prednost Bullsa išla preko 20 razlike: za četiri minute uz šut 1/2 ubacio je tri koša uz po jedan skok i asistenciju. Zach LaVine predvodio je Bullse s 24 koša (8/17), DeMar DeRozan je zabio 21 (8/13), za Jazz Lauri Markkanen 29 koševa (8/15).