Šarić dobar u novoj pobjedi Warriorsa, Dončić i Jokić protiv Memphisa i Ute upisali triple-double

Golden State Warriors forward Dario Saric (20) during an NBA preseason basketball game against the Sacramento Kings in San Francisco, Wednesday, Oct. 18, 2023. (AP Photo/Jeff Chiu)

(AP Photo/Jeff Chiu

Golden State je nakon izjednačenog prvog koje je dobio s 59-57 u drugom poluvremenu potpuno dominirao i s 130-102 u gostima pobijedio New Orleans. Stephen Curry je drugi puta u početne četiri utakmice zabio preko 40, sinoć se za tek 30 minuta u igri zaustavio na 42 koša (7/13 za tricu) uz po pet skokova i asistencija, Chris Paul je imao 13 koševa (6/10), šest skokova i pet asistencija. Dario Šarić je igrao za njega već standardnih 20 minuta i ostavio vrlo dobar dojam ali se i dalje muči s preciznošću šuta, za šest koševa šutirao je 2/7, uzeo je deset skokova i dao dvije asistencije. Za Pelicanse po 19 su zabili CJ McCollum (7/21) i Zion Williamson (7/15).

Luka Šamanić ostao je bez minutaže u igri u porazu 110-102 njegovog Utah Jazza od Denvera koji je sada na 4-0 omjeru. Nuggetsi su kroz cijelu utakmici bili u vodstvu koje je uglavnom išlo između pet i deset razlike a dominirao je, naravno, Nikola Jokić: upisao je 27 koševa (12/16) uz deset skokova i 11 asistencija, to mu je drugi triple-double sezone. Uz njega Aaron Gordon ubacio je 21 (10/12), Jamal Murray 18 (7/19) i čak 14 asistencija. Za Jazz Lauri Markkanen 27 koševa (10/24) i 14 skokova.

I Dallas je ostao neporažen ove sezone, pobjedom 125-110 nad Grizzliesima u Memphisu ostvarenom bez Kyrieja Irvinga došao je do 3-0. Luka Dončić imao je triple-double učinak od 35 koševa (11/22) i po 12 skokova i asistencija, imao je i šest izgubljenih lopti. Za Memphis koji bez Ja Moranta nije ista momčad po 30 su zabili Desmond Bane (12/17) i Jaren Jackson (10/20).