Šamanić s devet koševa debitirao za Utah u pobjedi nad Spursima, Šarić opet bez minutaže

Mar 29, 2023; San Antonio, Texas, USA; Utah Jazz forward Luka Samanic (19) drives to the basket against San Antonio Spurs forward Julian Champaigne (30) during the first half at AT&T Center. Mandatory Credit: Scott Wachter-USA TODAY Sports

Scott Wachter-USA TODAY Sports

Nakon što je potpisao desetodnevni ugovor za Utah Jazz Luka Šamanić je u srijedu navečer debitirao za novi klub i za nešto manje od 25 minuta u igri u pobjedi 128-117 nad San Antoniom upisao devet koševa (1/4 za dva, 1/4 za tri koša), devet skokova i četiri asistencije. Utah je igrala bez Colina Sextona, Jordana Clarksona, Laurija Markkanena, Kellyja Olynika i Rudyja Gaya a njihov izostatank u najvećem dijelu pokrio je Talen Horton-Tucker koji je stavio 41 koš (15/25) uz pet asistencija. Jazz još uvijek ima nekih šansi za ulazak u play-in, s omjerom 36-40 su 12. na Zapadu.

Russell Westbrook je odigrao veliku utakmicu u 141-132 pobjedi Clippersa nad Memphisom, zabio je 36 koševa uz šut 8/13 za dva i 5/5 za tri koša te 10 asistencija. Ivica Zubac imao je 10 koševa (4/7) i sedam skokova, dok su Grizzliese predvodili Ja Morant s 36 koševa (11/28) i devet asistencija te Dillon Brooks s 30 koševa (12/24). Clippersi su s omjerom 41-36 peti na Zapadu s porazom više od Phoenixa i pobjedom više i porazom manje od Golden Statea.

Jalen Williams je u utorak za Oklahomu protiv Charlotte u zadnjoj sekundi promašio tricu za izjednačenje, da bi dan kasnije stavio polaganje, opet u zadnjoj sekundi, za pobjedu 107-106 nad Detroitom. Oklahomu ova pobjeda drži u igri za play-in, sada su s 38-39 na desetom, zadnjem mjestu koje vodi u dodatni turnir za ulazak u doigravanje. Utakmica je prošla bez Hrvata u igri, Bogdanović je već dugo ozlijeđen dok je Dario Šarić potpuno ispao iz rotacije u Thunderu, i sinoć je ostao na klupi svih 48 minuta.

Oklahoma je igrala bez Gilgeous-Alexandera, Jalen Williams je zabio 27 (11/19) uz osam skokova i šest asistencija, Luguentz Dort 20 koševa (7/15) i šest skokova. Za Pistonse Jaden Ivey 24 koša (8/18) i devet asistencija.