Šamanić s 23 koša upisao rekord karijere, Zubac odličan u važnoj pobjedi nad Portlandom

Apr 8, 2023; Salt Lake City, Utah, USA; Utah Jazz forward Luka Samanic (19) dunks the ball against the Denver Nuggets in the first quarter at Vivint Arena. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports Photo: Rob Gray/REUTERS

Rob Gray/REUTERS

Dan nakon što je sa Utah Jazzom potpisao ugovor za sljedeću sezonu Luka Šamanić je odigrao najbolju utakmicu dosadašnje NBA karijere. Utah i Denver igrali su utakmicu bez posebnog rezultatskog značaja, Nuggetsi su ranije osigurali prvo mjesto Zapadne konferencije dok je Jazz ostao bez šanse za ulazak u doigravanje a Šamanić je, zahvaljujući i izostancima nekolicine važnih suigrača, dobio mjesto u prvoj petorci. Jazz je pobijedio s 118-114 a Šamanić je za 31 minutu u igri upisao 23 koša (6/8 za dva, 3/6 za tri koša), osam skokova, dvije asistencije i tri izgubljene lopte. Za Denver Nikola Jokić je igrao 26 minuta i upisao pet koševa (2/5) te po deset skokova i asistencija.

LA Clippersi su s 136-125 protiv Portlanda došli do važne pobjede koja ih je zadržala u igri za peto mjesto na Zapadu. Clippersi i Golden State su s 43-38 na diobi petog i šestog mjesta, Clippersi u nedjelju navečer gostuju u Phoenixu, Golden State u Portlandu, ukoliko i nakon večerašnjih utakmica budu izjednačeni, momčad iz LA-ja će zbog boljeg međusobnog omjera biti peta.

Portland nije imao rezultatski imperativ ali se dobro držao protiv Clippersa, krajem drugog perioda imali su plus deset koševa. Kawhi Leonard je s 27 koševa (7/17) i osam skokova donio prevagu na stranu Clippersa, Norman Powell je upisao 23 koša (7/14) i pet asistencija, Russell Westbrook 20 koševa (9/14) i po šest skokova i asistencija, Ivica Zubac za 22 minute 14 koševa (6/8) i deset skokova. Za Portland Kevin Knox 30 koševa (10/15) i 11 skokova.