Šahtar ima novu zvijezdu, Mihajlo Mudrik je oduševio s golom i asistencijama protiv Leipziga

Fußball Friendly Football for Peace Georgios Karaiskakis Stadion Piräus, 09.04.2022 Olympiakos Piräus - Shakhtar Donetsk Mykhailo Mudryk Donetsk am Ball Olympiakos Piräus - Shakhtar Donetsk *** Soccer Friendly Football for Peace Georgios Karaiskakis Stadium Piraeus, 09 04 2022 Olympiakos Piraeus Shakhtar Donetsk Mykhailo Mudryk Donetsk on the ball Olympiakos Piraeus Shakhtar Donetsk PUBLICATIONxNOTxINxGRE ANE5563086

Guliver Images

Uz Dinamo, najveću senzaciju prvog dana nove sezone Lige prvaka napravio je ukrajinski Šahtar, momčad koju vodi Igor Jovičević a u kojoj igra, sinoć od 62. minute, Neven Đurasek. Naravno, nije Leipzig veći klub od Šahtara, kao što je Chelsea ipak nesporno veći od Dinama, nego se radi o okolnostima u kojima ukrajinski klub funkcionira. Stoga, gostujućih 4-1 s koliko je Šahtar pobijedio Leipzig, zaista je velika senzacija.

Šahtar je poveo golom Mariana Šveda u 16. minuti nakon što se vratar Peter Gulacsi, neozbiljno kao na kakvom malonogometnom terminu starijih veterana, poigravao s loptom na 30-ak metara od svog gola. Leipzig je izjednačio u 57. kada je Mohamed Simakan zabio nakon lijepe i brze akcije ali slavlje njemačkih navijača trajalo je kratko, nakon točno 100 sekundi igre opet je zabio Šved, ovaj put uz malo sreće, lopta je na putu prema golu zakačila jednog domaćeg igrača i prevarila Gulacsija. Šanse Red Bulla za pobjedu smanjio je Mihajlo Mudrik golom nakon kontre u 76. minuti a konačnih 4-1 postavio je Lassina Traore.

Uz gol za 3-1 Mihailo Mudrik je asistirao za drugi i četvrti pogodak a ako za ovog momka do sada niste čuli, budite sigurni da ćete o njemu ubuduće slušati jako puno.

Mihajlo Mudrik je 21-godišnje lijevo krilo, po potrebi zna odigrati i na poziciji desetke, broja koji i nosi na leđima, i na desnom krilu. Produkt je Šahtarove škole nogometa a Transfermarkt ga procjenjuje na 15 milijuna eura. Međutim, realnost je malo drukčija, Everton je pri kraju prijelaznog roka za njega ponudio 30 milijuna eura što je sportski direktor Šahtara Darijo Srna odbio, a kontakti Brentforda i Arsenala prema igraču također su ostali nerealizirani. Mudrika mediji zovu Ukrajinski Neymar, po stilu igre su slični, nadamo se ne i po vanstadionskim aktivnostima.