Roger Federer pobijedio Marina Čilića u drugom kolu Roland Garossa

epa09245381 Marin Cilic of Croatia in action against Roger Federer of Switzerland during their second round match at the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 03 June 2021.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od nastupa na Roland Garrosu porazom u drugom kolu od legendarnog Švicarca Rogera Federera s 2-6, 6-2, 6-7 (4), 2-6.

Čilić je nakon dva sata i 38 minuta igre doživio i deveti poraz od Federera, kojeg je pobijedio samo na US Openu 2014. godine.

Marin je u prvom setu dvaput izgubio svoj početni udarac, ali je u drugom setu Švicarcu uzvratio na isti način s dva “breaka” servisa.

U ključnom trećem setu Čilić je nadoknadio zaostatak od 1-3, dogurao do “tie-breaka” gdje ga je seta koštao samo jedan izgubljeni poen na servisu kod 1-2. To je demoraliziralo Čilića, koji je u četvrti set krenuo s zaostatkom od 1-3, da bi Federer još jednim “breakom” u osmoj igri okončao meč.

Čilić je u meču imao 12 aseva, ali i 6 dvostrukih pogrešaka, dok je Federer napravio 16 aseva i samo jednu dvostruku. U winnerima su bili skoro izjednačeni (43-47), ali je Marin napravio puno više neprisiljenih pogrešaka (44) od 39-godišnjeg Švicarca (27).