Rijeka u 100. minuti osvojila bod protiv Šibenika

03.02.2021., Rijeka - Stadion Rujevica. Hrvatski Telekom Prva liga 20/21. 19. kolo. HNK Rijeka - HNK Sibenik.

Goran Kovacic/PIXSELL

Šibenik je nakon Poljuda i Maksimira propustio osvojiti i Rujevicu. Izabranici Krunoslava Rendulića su u 19. kolu HT Prve lige remizirali protiv Rijeke rezultatom 2:2 (1:2).

Domaćini su do boda došli u desetoj minuti sudačke nadoknade kada je kazneni udarac realizirao Franko Andrijašević. Narančasti su prethodno poveli golovima Emira Sahitija i Denija Jurića dok je do poluvremena zaostatak Rijeke smanjio Domagoj Pavičić.

Prvi priliku na utakmici imali su domaćini u 5. minuti kada je Andrijašević u priliku izbacio Menala, ali Labrović čuva svoju mrežu.

Sudac Vučković je u 12. minuti pokazao na bijelu točku nakon što je u kaznenom prostoru Šibenika srušen Menalo, no naknadnom provjerom VAR-a utvrđeno je prethodno zaleđe domaćeg napadača.

Šibenik je blizu gola bio u 21. minuti kada je snažno s oko tridesetak metara pucao Bula, ali lopta pogađa vratnicu.

Narančaste u vodstvo u 28. minuti dovodi Sahiti koji je iskoristio pogrešku Arsenića i pored tri braniča mirno šalje loptu pored Nevistića.

Rijeka je uzvratila u 28. minuti preko Pavičića čiji udarac s 18 metara odlazi preko gola.

Šibenik u 32. minuti povećava prednost. Nakon kombinacije po lijevoj strani Rak na drugoj stativi pronalazi usamljenog Jurića kojem nije bilo teško smjestiti loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije domaćini vraćaju rezultatsku neizvjesnost. Menalo je petom uposlio Pavičića koji s 15 metara preciznim udarcem šalje loptu uz samo stativu.

U 36. i 39. minuti dva puta je glavom pucao Andrijašević, ali oba puta nije pronašao okvir gola.

Tomečak u 43. minuti s desne strane dobrim ubačajem pronalazi Menala čiji udarac glavom prolazi malo pokraj gola.

Sudac Vučković je u posljednjoj minuti prvog dijela ponovno pokazao na bijelu točku nakon što je u šesnaestercu pored Bulata pao Menalo, no nakon intervencije VAR-a i pregleda video snimke zagrebački sudac je promijenio svoju odluku.

Kapetan gostiju Marko Bulat je u 49. minuti imao dobru priliku iz slobodnog udarca s oko 25 metara, ali je loptu poslao visoko iznad grede.

Sahiti u 53. minuti nakon prodora i asistencije Bulata dolazi do svog drugog gola, no on je potom opravdano poništen jer je kapetan Narančastih prilikom upućivanja lopte bio u zaleđu.

Rijeka je dobru priliku propustila u 56. minuti kada je Labrović obranio udarac Murića s ruba kaznenog prostora. Potom je nakon odbijene lopte iz slične situacije pucao i Mudražija, ali lopta od bloka završava u korneru.

Murić je opasan i dvije minute kasnije kada se izborio za udarac s 18 metara, no lopta pogađa vanjski dio stative.

U 72. minuti je s ruba kaznenog prostora potegao i Čerin, no i on loptu šalje pored vratnice. Isti učinak je minutu kasnije imao i pokušaj Andrijaševića s dvadesetak metara.

Rijeci se terenska inicijativa isplatila u 89. minuti kada nakon skoka Pandže i Andrijaševića do lopte dolazi Yateke te je šalje pored Labrovića. Međutim nakon višeminutne provjere VAR-a utvrđeno je zaleđe Kulenovića koji je prema mišljenju sudaca utjecao na igru pa pogodak na koncu nije priznat.

VAR je u akciji bio i u 97. minuti kada se provjeravalo potencijalno igranje rukom Bilića i prekršaj nad Tomečakom, no sudac Vučković nije smatrao da tu ima elemenata za kazneni udarac.

Potom je u 100. minuti nakon ubačaja iz kuta pod povećalom VAR-a bilo i povlačenje Arsenića od strane Todorskog, a sudac Vučković je ovaj put pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Andrijašević koji je loptu poslao u jednu, a Labrovića u drugu stranu te tako donio bod svojoj momčadi.

Devetnaesto kolo će od 19:10 na Poljudu zaključiti Hajduk i Istra 1961.