Rijeka nakon preokreta pobijedila Lokomotivu

03.08.2023., Rijeka - Druga utakmica 2. pretkola UEFA Konferencijske lige, HNK Rijeka - KF Dukagjini. Nais Djouahra, Franjo Ivanovic Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic / Pixsell

Rijeka je u petom kolu SuperSport HNL-a pred 5.441 gledateljem na Rujevici bila bolja od Lokomotive rezultatom 2:1 (1:1). Izabranici Sergeja Jakirovića su do tri boda stigli preokretom kojeg su kreirali Pašalić i Djouahra, a goste je u vodstvo prije toga doveo Bubanja.

Domaćin je tako u četiri odigrane utakmice osvojio devet bodova, a prije okršaja s Dinamom u sljedećem kolu slijedi mu i europski duel kod Lillea. Momčad koju vodi Silvijo Čabraja je na samo dva osvojena boda, a predstojećeg vikenda u Kranjčevićevu stiže Osijek.

Lokomotiva je povela u 6. minuti kada je Kačavenda ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Bubanje je izbjegao zaleđe te je s desetak metara poslao loptu pored Labrovića.

Domaćin je izjednačio u 38. minuti kada je Lepinjica gurnuo loptu do Pašalića, a on je fantastično pucao iz okreta sa 17 metara te je uz pomoć grede efektno svladao Čavlinu.

Gol vrijedan pobjede je u 78. minuti nedugo poslije ulaska u igru postigao Djouahra. Njegov udarac s dvadesetak metara iskosa je od bloka Mersinaja prevario vratara Lokomotive te je završio u mreži.