Reprezentacija Engleske u finalu europskog nogometnog prvenstva do 21 godine

epa10728213 England players celebrate the 3-0 lead during the UEFA Under-21 Championship semi final match between Israel and England in Batumi, Georgia, 05 July 2023.  EPA/YURI KOCHETKOV

EPA/YURI KOCHETKOV

Muška nogometna reprezentacija Engleske prvi je finalist Europskog prvenstva za igrače do 21 godine zahvaljujući uvjerljivoj polufinalnoj pobjedi u dvoboju protiv izabrane vrste Izraela koju su svladali s 3-0 (1-0).

Vodeći pogodak za Englesku, u dvoboju odigranom na Adjarabet Areni u gruzijskom Batumiju, postigao je veznjak Nottingham Foresta Morgan Gibbs-White u 42. minuti, čime se iskupio za neiskorišteni kazneni udarac u 17. minuti. U 63. minuti je najbolji igrač utakmice, veznjak Manchester Cityja Cole Palmer, udvostručio prednost Engleza, a konačnih 3-0 postavio je napadač Aston Ville Cameron Archer.

Osim što je postigao pogodak za 2-0, Palmer je bio asistent kod prvog i trećeg pogotka momčadi koju vodi Irac Lee Carsley.

Englezima je ovo četvrto finale na europskim prvenstvima u ovom uzrastu, a prvo nakon što su 2009. osvojili srebrnu medalju.

Engleska će se naslov europskog prvaka boriti protiv dvoboja reprezentacije Španjolske i Ukrajine, koji je na rasporedu večeras od 21 sat, na stadionu Steaue u Bukureštu. Finale je na rasporedu 8. srpnja u Batumiju.