Remi Chelseaja i Tottenhama, asistencija Perišića. Forest upisao prvu pobjedu

epa10120961 Marc Cucurella (L) of Chelsea in action against Dejan Kulusevski (R) of Tottenham during the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Tottenham Hotspur in London, Britain, 14 August 2022.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ANDY RAIN

Derbi 2. kola engleskog nogometnog prvenstva između Chelseaja i Tottenham Hotspura okončan je remijem 2-2 (1-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi gol gostiju.

Domaći su vdili sa 1-0 i 2-1 golovima Koulibalyja (19) i Jamesa (77), a iako nadigrani gosti su se uspjeli vraćati preko Hojbjerga (68) i Kanea (90+6).

Prednost Chelseaju osigurao je Koulibaly sjajnim volejom nakon ubačaja Cucurelle iz kuta, domaći su potom propustili nekoliko prilika za povećanje vodstva i za to bili kažnjeni kada je Hojbjerg sredinom nastavka sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut suparničkog gola. Novo vodstvo domaćima donio je James u 77. minuti nakon prolaska po lijevoj strani i asistencije Sterlinga, ali u posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade Perišić je izveo korner kojega je Kane glavom uspio proslijediti u mrežu za konačnih 2-2.

Perišić je u igru ušao u 79. minuti, dok Mateo Kovačić zbog ozljede koljena nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja.

I Chelsea i Tottenham sada imaju po četiri boda.

Ranije u nedjelju su igrači Nottingham Foresta u svojoj prvoj utakmici na domaćem terenu u Premier ligi nakon 23 godine svladali West Ham United sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Awoniyi u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Gosti iz Londona promašili su sijaset prilika tijekom utakmice, a najveću je propustio kapetan Rice koji nije iskoristio kazneni udarac u 65. minuti.

Ovo su prva tri boda za Forest u novoj sezoni, dok je West Ham i dalje bez bodova.

Na vrhu su Manchester City i Arsenal sa po šest bodova.

REZULTATI 2. KOLA,
Subota:
Aston Villa – Everton 2-1 (Ings 31, Buendia 85 / Digne 87-ag)
Arsenal – Leicester City 4-2 (Gabriel Jesus 23, 35, Xhaka 55, Martinelli 76 / Saliba 53-ag, Maddison 74)
Brighton and Hove Albion – Newcastle United 0-0
Manchester City – Bournemouth 4-0 (Gundogan 19, De Bruyne 31, Foden 37, Lerma 79-ag)
Southampton – Leeds United 2-2 (Aribo 72, Walker-Peters 81 / Rodrigo 46, 60)
Wolverhampton Wanderers – Fulham 0-0
Brentford – Manchester United 4-0 (Dasilva 10, Jensen 18, Mee 31, Mbuemo 35)