Raul Jimenez je protiv Manchester Cityja dobio dva žuta kartona u razmaku od samo 31 sekunde

Wolverhampton Wanderers' Raul Jimenez, right, receives a red card from referee Jonathan Moss during the English Premier League soccer match between Manchester City and Wolverhampton Wanderers, at the Etihad stadium in Manchester, England, Saturday, Dec.11, 2021. (AP Photo/Dave Thompson)

AP Photo/Dave Thompson

Wolverhampton Wanderersi su u u subotu izgubili od Manchester Cityja s 1-0 golom Raheema Sterlinga u 66. minuti, međutim više od svega nakon utakmice govorilo se o napadaču Wolvesa Raulu Jimenezu koji je krajem prvog poluvremena, odnosno u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, zaradio dva žuta kartona u razmaku od samo 31 sekunde (45:50 – 46:21).

Sudac John Moss je pokazao Jimenezu žuti karton zbog prekršaja na Rodriju na sredini terena, a nakon što je odmah zatim napadač Wolvesa ometao suparničkog igrača pri izvođenju slobodnog udarca, Moss mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.

„On je iskusan igrač, i bez obzira na to misli li on da je taj drugi žuti karton bio zaslužen ili ne, ne smije si dopustiti u situaciji kad već ima žuti karton riskira dobiti još jedan“, rekao je trener Wolvesa Bruno Lage koji je u najavi ove utakmice govorio kako Jimenez ima kvalitetu za igrati u Manchester Cityju.

Raul Jimenez je 30-godišnji Meksikanac koji je u Wolvese stigao iz Benfice a u Premier ligi je do sada zabio 37 golova. Bilo bi ih i više da nije 29. studenog 2020. godine u 5. minuti utakmice protiv Arsenala doživio tešku ozljedu glave nakon sudara s Davidom Luizom. Jimenezu je odmah poslan na dodatne preglede koji su pokazali puknuće lubanje, što ga je hitno odvelo na operacijski stol a kao trajni podsjetnik ostao mu je veliki ožiljak na glavi.

Jimenez se nogometu vratio ljetos, uz dodatak da će morati igrati s zaštitom na glavi. Za Wolvese, koji su sezonu otvorili s tri poraza a zatim u sljedećih sedam utakmica upisali pet pobjeda i jedan remi, Jimenez je povratnički gol zabio u pobjedi 1-0 na Southamptonom 26. rujna, sljedeći protiv Evertona u 2-1 pobjedi i treći u 1-0 pobjedi nad West Hamom.