RADELJIĆ DEBITIRAO POBJEDOM Murić poslao Rudeš u drugu ligu

12.04.2024., SC Rudes, Zagreb - SuperSport HNL, 30. kolo, NK Rudes - NK Slaven Belupo.
Robert Muric, Jan Dolezal Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

U prvoj utakmici 30. dionice SuperSport HNL-a Slaven Belupo je nakon preokreta slavio kod Rudeša rezultatom 1:3 (1:0). Domaćin je poveo preko Alekse Latkovića da bi Farmaceuti do pobjede došli zahvaljujući dvostukom strijelcu Robertu Muriću te Anti Šuti koji je u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Izabranici Davora Mladine su tako upisali 25. poraz u sezoni kojim su i matematički potvrdili ispadanje u niži rang natjecanja. Zagrebačka momčad je zamijenivši Hrvatski dragovoljac ušla u povijest jer im je to uspjelo najranije otkad se igra liga 10.

Ivan Radeljić je pak na klupi Slavena debitirao pobjedom kojom je njegova momčad prekinula negativan niz od šest uzastopnih poraza. Osmom pobjedom u prvenstvu su barem privremeno preskočili Istru 1961 te se sad nalaze na osmom mjestu ljestvice. U sljedećem kolu za tjedan dana Rudeš će ugostiti Varaždin dok u Koprivnicu stiže Hajduk.

Rudeš je poveo u 15. minuti kada je Krušlin s lijeve strane uposlio Latkovića, a on je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca loptu poslao u donji lijevi kut Sušakova gola. Crnogorski ofenzivac je tako došao do drugog pogotka u sezoni.

Faramceuti su izjednačili u 57. kada je Šuto donio loptu do Murića koji se s desetak metara iskosa odlučio gađati suprotnu kut majstorski smjestivši loptu u gol domaćina.

Pitanje pobjednika je riješeno šest minuta kasnije. Šakota je odlično uposlio Caimacova koji je nesebično proslijedio loptu za Murića, a njemu nije bilo teško s vrha peterca zatresti mrežu suparnika za svoj također drugi zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Za pobjedu gostiju je zaslužan i vratar Ivan Sušak koji je obranio tri zicera, a posebno se ističe onaj u 80. minuti kada je paradom zaustavio pokušaj usamljenog Brajkovića upućen s desetak metara.

U šestoj minuti sudačke nadoknade mreža Rudeša se zatresla posljednji put. Nakon ispucavanja Šuto je dotrčao do lopte prije istrčalog vratara Markovića te je s tridesetak metara poslao loptu u prazan gol.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16:50 sastaju Varaždin i Lokomotiva dok u 19 sati počinje sraz Gorice i Dinama.