PSG preuzeo vodstvo nakon pobjede protiv Lyona

epa09066437 Paris Saint Germain's Kylian Mbappe scores the opening goal from the penaly spot during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between PSG and FC Barcelona at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 10 March 2021.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

U derbiju 30. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Lyon sa 4-2 preuzevši vodstvo na ljestvici Le Championnata.

Francuski prvak je tako iskoristio kiks Lillea koji je kod kuće izgubio od davljenika Nimesa sa 1-2.

PSG je u Lyonu poveo sa 4-0, a potom se u posljednjih pola sata opustio primivši dva gola za konačnih 4-2.

Za pariški sastav zabili su Kylian Mbappe (15, 52), Danilo Pereira (32) i Angel di Maria (47), dok su strijelci za Lyon bili Islam Slimani (62) i Maxwell Cornet (81).

PSG je ovom pobjedom preuzeo vodstvo od Lillea koji je kod kuće izgubio od Nimesa sa 1-2 načinivši još jedan krivi korak u borbi za naslov prvaka.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Mousse Konea, no osam minuta kasnije Xeka je izjednačio. U posljednjim trenucima prvog dijela Nimes je stigao do nove prednosti, a za 2-1 zabio je Renaud Ripart.

Lille je protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje imao cijelo drugo poluvrijeme izboriti barem za bod, no nije uspio produživši tako krizu u koju je upao. Lille je naime, u zadnjih šest kola upisao samo dvije pobjede ispustivši vrh ljestvice.

Montpellier je pobijedio Bordeaux sa 3-1. Reims je na gostovanju porazio Dijon sa 1-0, dok je Lens kao gost slavio protiv Strasbourga sa 2-1.

Bordeaux je poveo u 29. minuti golom Hwanga Ui-Joa, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Solomon Sambia (36), Gaetan Laborde (58) i Stephy Mavididi (69).

Montpellier je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na osam kola, dok je Bordeaux upisao četvrti poraz u posljednjih pet kola. Za goste je Toma Bašić igrao do 83. minute.

Brest i Angers su odigrali bez golova, a Mateo Pavlivić nije nastupio za goste.

PSG vodi sa 63 boda koliko ima i Lille, no pariški sastav ima bolju razliku pogodaka. Lyon je treći sa 60 bodova, dok je Monaco Nike Kovača četvrti sa 59 bodova.

REZULTATI:
Strasbourg - Lens      1-2 (Bellegarde 20 / Haidara 5, Fofana 40)
Brest - Angers         0-0
Dijon - Reims          0-1 (Dia 50)
Montpellier - Bordeaux 3-1 (Sambia 36,  Laborde 58, Mavididi 69 / Ui-Jo 29)
Nantes - Lorient       1-1 (Kolo 2 / Laurienté 87)
Lille - Nîmes          1-2 (Xeka 20 / Kone 12, Ripart 45)
Lyon - PSG             2-4 (Slimani 62, Cornet 81 / Mbappe 15, 52, Pereira 32, Di Maria 47)