Prva NL juniora: Sesvete i Šibenik iznenadili Dinamo i Rijeku, Hajduk uvjerljiv i preuzeo vodeće mjesto

15.03.2023., stadion Signal Iduna Park, Dortmund, Njemacka - UEFA Liga prvaka mladih, cetvrtfinale, Borussia Dortmund - HNK Hajduk. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Odigrano je svih osam dvoboja 22. kola Prve NL juniora. Dogodila su se dva velika iznenađenja – Sesvete su protiv Dinama uzele bod, a Šibenik je protiv Rijeke također osvojio bod. To je iskoristio Hajduk, koji je u susjedskom obračunu rezultatski nadigrao Dugopolje i time preuzeo vodeću poziciju u poretku. Varaždin je dva puta vodio protiv Osijeka, ali ipak nije uspio doći do pobjede i sva tri boda.

Slaven Belupo gostovao je u Zaprešiću kod Inkera i slavio sa 3:1. Već u drugoj minuti Mateo Bevanda doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 52. minuti domaćin se vratio u susret, a strijelac za izjednačenje bio je Marin Mokrović Dajić. Koprivničani su ipak odnijeli bodove, a zasluge za to imaju Adriano Jagušić (59. za 1:2) i Uroš Mrdaković (81. minuta za konačnih 1:3).

Rudeš je na svom terenu ugostio ZG susjeda sa Kajzerice – Lokomotivu i upisao pobjedu od 3:2. Nakon samo šest minuta igre domaći sastav imao je vodstvo od 2:0 zahvaljujući Anti Matiću i Gabrielu Popovicu. Nadu gostima vratio je Ivan Kukavica u 18. minuti (2:1). U 69. minuti Vanja Šare vratio je domaću momčad na dva pogotka prednosti (3:1), a u 86. minuti Nikola Zlatunić samo je ublažio poraz Lokosa.

Istra 1961 i Gorica su sa identičnim rezultatom 2:1 svladale Cibaliju odnosno Mladost iz Ždralova u gostima.

Vrijedi spomenuti kako se već sutra igra susret 23. kola Osijek – Mladost Ždralovi (stadion Gradski vrt, početak u 14 sati).

Poznat je termin odgođenog ogleda 21. kola Osijek – Hajduk; odigrat će se 30. svibnja. Podsjetnik, u tom kolu utakmicu igraju Lokomotiva i Dinamo (oni se sastaju 26. travnja).

Rezultati 22. kola Prve NL juniora: Inker Zaprešić – Slaven Belupo 1:3 (Mokrović Dajić 52/Bevanda 2, Jagušić 59, Mrdaković 81), Hajduk – Dugopolje 4:0 (Duić 3, 21, Skoko 42, Vrcić 49), Cibalia – Istra 1961 1:2 (Žugec 90+2/Samarin 28, Glavan 61), Mladost Ždralovi – Gorica 1:2 (Crnoja 25/Budimir 44, Vrdoljak 54), Varaždin – Osijek 2:2 (Hrženjak 18, Roginić 89/Ivančan 28, Vrbanac 90+3), Rudeš – Lokomotiva 3:2 (Matić 1, Popovic 6, Šare 69/Kukavica 18, Zlatunić 86), Sesvete – Dinamo 3:3 (Barišić 20, Zadrić 47, Puček 65/Košćević 13, Vrbančić 35, Topić 60 – 11m), Šibenik – Rijeka 0:0.