Prva NL juniora: Rijeka uhvatila priključak za Dinamom i Hajdukom

08.03.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski nogometni kup juniora, cetvrtfinale, GNK Dinamo - HNK Rijeka. Jakov Bilajac, Ivan Cvetko Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Odigrano je šest susreta 21. kola Prve NL juniora. Rijeka je pobjedom nad Inkerom iz Zaprešića uhvatila bodovni priključak za vodećim dvojcem Dinamom i Hajdukom. Ogled između Osijeka i Hajduka je odgođen (novi termin bude poznat naknadno), a Lokomotiva i Dinamo igraju tek 26. travnja.

Sesvete su na svom terenu dočekale Šibenik i slavile sa 1:0. Pogodak vrijedan nova tri boda i treće uzastopne pobjede Sesvećana postigao je Filip Djevelekaj u 16. minuti iz kaznenog udarca.

Dugopolje je na stadionu Hrvatskih vitezova svladalo Cibaliju. Iako su Vinkovčani dva puta bili u vodstvu, Dugopoljci su ipak uspjeli preokrenuti rezultat i nastaviti niz pozitivnih rezultata. Na kraju završilo je 3:2 za igrače trenera Jure Srzića.

Mladost iz Ždralova bila je gost Slaven Belupa. Na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici momčad Ivice Zelenbrza bila je bolja sa 2:1, a gol za pobjedu gostiju zabio je Luciano Kajzogaj u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Zanimljivo, na utakmici Gorica – Varaždin pogoci su pali u istoj minuti. Strijelci su bili Ino Vuko za Goricu i Damir Posavec za Varaždince, a pobjedu je odnio domaćin (završilo je 3:1).

Rezultati 21. kola Prve NL juniora: Sesvete – Šibenik 1:0 (Djevelekaj 16 – 11m), Dugopolje – Cibalia 3:2 (Radovančić 29, Vejić 55, Škorlić 69/Bosak 11, Zekić 37), Gorica – Varaždin 3:1 (Nezirović 11, 84, Vuko 21/Posavec 21), Slaven Belupo – Mladost Ždralovi 1:2 (Mrdaković 83/Kovač 71, Kajzogaj 90+2), Istra 1961 – Rudeš 1:3 (Glavan 68/Brajković 16, 63 – 11m, Popovic 31), Rijeka – Inker Zaprešić 2:0 (Babić 26, Korač 86), Osijek – Hajduk (odgođeno), Lokomotiva – Dinamo (igraju 26. travnja).