Primera: Sergio Ramos autogolom donio pobjedu Barceloni

epa10890870 Sevilla's defender Sergio Ramos reacts after a missed chance during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Sevilla FC, in Barcelona, Catalonia, Spain, 29 September 2023.  EPA/Quique Garcia

EPA/Quique Garcia

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Olimpijskom stadionu pobijedila Sevillu sa 1-0 preuzevši barem privremeno vrh Primere.

Susret je odlučio autogol Sergija Ramosa u 76. minuti. Ramos je do tada bio jedan od boljih igrača u gostujućim redovima, no u 76. minuti jednostavno nije imao sreće. Ferran Torres je s lijeve strane ubacio na suprotnu stativu do Laminea Yamala koji je glavom spustio loptu pred gol, a Ramos je nes(p)retno zabio u vlastitu mreže.

Barcelona je i do gola bila bolja, no nije uspjela probiti vrata Norvežanina Orjana Nylanda. Korak do vodstva domaćin je bio i u 22. minuti kada je Joao Felix primio loptu u šesnaestercu i oštro pucao. Međutim, lopta je pogodila prečku. U 34. minuti je zaprijetio Raphina, a u 40. minuti i Fermin Lopez, no Nyland je oba puta bio spreman. U 57. minuti se okušao i Gavi, a u 71. minuti i Robert Lewandowski, ali bez učinka. Nakon što je primila gol, Sevilla se posve otvorila jurnuvši po izjednačenje, ali nije uspjela.

Za Sevillu je cijeli susret igrao Ivan Rakitić koji je u 16. minuti umalo zabio za vodstvo gostiju, ali je Marc Andre ter Stegen obranio udrac bivšeg hrvatskog reprezentativca.

Barcelona je ovom pobjedom preuzela vrh ljestvice sa 20 bodova, bod manje i susret manje ima Girona, dok je na trećem mjestu Real Madrid sa 18 bodova i susretom manje. Sevilla je na 12. mjestu sa sedam bodova.