Premierliga: Pobjeda Cityja, Gvardiol igrao, Kovačić na klupi

epa10930820 Erling Haaland of Manchester City (C) scores the 2-0 goal during the English Premier League match between Manchester City and Brighton & Hove Albion in Manchester, Britain, 21 October 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services' or as NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za Manchester City koji je 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u 9. kolu prekinuo niz od dva poraza u Premier ligi te stigao na vrh ljestvice.

City je nakon manje od 20 minuta stigao do prednosti 2-0 golovima Alvareza (7) i Haalanda (19), no u nastavku je Ansu Fati (73) smanjio na 2-1 da bi u sudačkoj nadoknadi gosti imali i igrača više zbog isključenja Akanjija, no domaći su ipak sačuvali pobjedu. Mateo Kovačić ostao je na klupi Cityja.

City sada ima 21 bod, jedan više od drgog Liverpoola, trećeg Tottenham Hotspura i četvrtog Arsenala. Brighton je sedmi sa 16 bodova, koliko imaju i peti Newcastle United i šesta Aston Villa.

Ranije u subotu su nogometaši Liverpoola sa 2-0 (0-0) svladali gradskog rivala Evertona. Domaći su od 37. minute imali igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobijena žuta kartona isključen Young, a svoju dominaciju u drugom poluvremenu materijalizirali su tek iz kaznenog udarca u 75. minuti kojega je iskoristio Salah. Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju. Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

REZULTATI 9. KOLA,
Subota:
Liverpool – Everton 2-0 (Salah 75-11m, 90+7)
Bournemouth – Wolverhampton Wanderers 1-2 (Solanke 17 / Matheus Cunha 47, Kalajdžić 88)
Brentford – Burnley 3-0 (Wissa 25, Mbeumo 62, Ghoddos 87)
Manchester City – Brighton and Hove Albion 2-1 (Alvarez 7, Haaland 19 / Ansu Fati 73)
Newcastle United – Crystal Palace 4-0 (Murphy 4, Gordon 44, S. Longstaff 45+2, C. Wilson 66)
Nottingham Forest – Luton Town 2-2 (Wood 48, 76 / Ogbene 83, Adebayo 90+2)