PREMIERLIGA: ‘Osmica’ Cityja protiv Watforda, pet golova zabili u samo 18 minuta

epa07852062 Gabriel Jesus of Manchester celebrates after scoring the 3-0 lead during the UEFA Champions League group C soccer match between Shakhtar Donetsk and Manchester City in Kharkiv, Ukraine, 18 September 2019.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

EPA/SERGEY DOLZHENKO

Aktualni prvaci Engleske, Manchester City, u subotu je upisao i više nego uvjerljivu pobjedu u šestom kolu Premierlige. ‘Građani’ Pepa Guardiole slavili su na domaćem terenu protiv Watforda s 8:0.

Tri gola postigao je Bernardo Silva, a po jednog su dodali David Silva, Sergio Aguero, Riyad Mahrez, Nicolas Otamendi i Kevin de Bruyne. Zanimljivo je da su Cityjevi nogometaši prvih pet golova postigli u tek 18 minuta.

Gledajući statistiku, City je mogao i uvjerljivije slaviti. Čak 28 puta pucali su prema vratima protivnika, a 11 udarca otišlo je u okvir gola.

U ostalim susretima Burnley je s dva gola Chrosa Wooda slavio protivb Norwicha, dok je Sheffield istim rezultatom (2:0) pobijedio Everton. Strijelci su bili Yerry Mina (autogol) i Lys Mousset.