Premierliga: Chelsea poražen kod West Hama, Villa uvjerljiva protiv Evertona

epa10810273 Michael Antonio (L) of West Ham and Thiago Silva (R) of Chelsea in action during the English Premier League soccer match between West Ham United and Chelsea FC, in London, Britain, 20 August 2023.  EPA/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/VINCE MIGNOT

Nogometaši West Ham Uniteda u susretu su 2. kola engleskog prvenstva na svom terenu svladali Chelsea sa 3-1 (1-1).

Domaći su poveli golom glavom Aguerda (7), poravnao je lijepim udarcem Chukwuemeka (28), no u nastavku je Antonio (54) pobjegao obrani gostiju za 2-1, da bi Paqueta (90+6-11m) iz kaznenog udarca u samoj završnici postavio konačni rezultat.

West Ham sada ima četiri boda, dok je Chelsea ostao na jednom.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Aston Villa je na svom terenu uvjerljivo svladala Everton sa 4-0 (2-0). Domaći su do prednosti od 2-0 stigli sredinom prvog poluvremena golovima McGinna (18) i Douglasa Luiza (24-11m), a u nastavku su pobjedu potvrdili Bailey (51) i Duran (75).

Za Aston Villu su ovo prvi bodovi u novoj sezoni, dok je Everton i dalje na nuli.

Na čelu su Brighton and Hove Albion i Manchester City sa po šest bodova.

REZULTATI 2. KOLA,
Petak:
Nottingham Forest – Sheffield United 2-1 (Awoniyi 3, Woods 89 / Hamer 48)
Subota:
Fulham – Brentford 0-3 (Wissa 44, Mbeumo 66-11m, 90+2)
Wolverhampton Wanderers – Brighton and Hove Albion 1-4 (Hwang 61 / Mitoma 15, Estupinan 46, March 51, 55)
Liverpool – Bournemouth 3-1 (Diaz 27, Salah 36, Jota 62 / Semenyo 3)
Tottenham Hotspur – Manchester United 2-0 (Sarr 49, Davies 83)
Manchester City – Newcastle United 1-0 (Alvarez 31)
Nedjelja:
Aston Villa – Everton 4-0 (McGinn 18, Douglas Luiz 24-11m, Bailey 51, Duran 75)
West Ham United – Chelsea 3-1 (Aguerd 7, Antonio 54, Paqueta 90+6-11m / Chukwuemeka 28)