Premier liga: Šokantan poraz Newcastlea

Nogometaši Nottingham Foresta pobijedili su u gostima Newcastle s 3-1 u utakmici 19. kola engleske Premier lige i prvoj utakmici Boxing daya.

Činilo se da će Newcastle lako do pobjede, kada je Aleksander Isak iz jedanaesterca u 23. minuti doveo “Svrake” u vodstvo.

No, tada se na St James Parku pojavio Novozelanđanin Chris Wood, trostruki strijelac za Forest. Prvo je Wood zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a potom i u 53. i 60. minuti za veliko iznenađenje. Wood je u Forest došao na posudbu u siječnju upravo iz Newcastlea.

Nottingham Forest je tako upisao četvrtu pobjedu u prvenstvu i prvu pod novim trenerom Nunom Espiritom Santom, te  sa 17 bodova zauzima 16. poziciju na tablici. Newcastle je u krizi sa četvrtim porazom u zadnjih pet utakmica, te je sedmi s 29 bodova.